Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovští jsou rok od roku štědřejší

Novinky a aktuality

26/1 2015

Mikulovští jsou rok od roku štědřejší

Již po patnácté organizovala Charita České republiky Tříkrálovou sbírka. Tradičně se zapojili i Mikulovští a koledníkům do kasiček přispěli částkou 54 874 Kč.

„Oproti loňskému roku je to opět o několik korun víc a moc si vážím štědrosti a ochoty všech dárců. Velké poděkování patří i koledníkům. Věřím, že se časem stejně jako například v Březí i v Mikulově sbírka více odkostelní a mezi koledníky bude více lidí, kteří nechodí do kostela. Sbírka tak podle mého dozná ještě většího rozsahu,“ řekl mikulovský probošt Pavel Pacner.

Celkově se na Břeclavsku do 460 pokladniček vybralo 2 350 871 korun. Peníze pomohou zejména lidem v nouzi a s postižením, nemocným a seniorům. Oblastní charita Břeclav chce podporovat dobrovolné aktivity farních charit, jako jsou služby pro seniory, mateřská centra či šatníky.

Výsledky letošní celorepublikové sbírky opět předčily všechna očekávání. Výtěžek z bezmála dvaceti tisíc pokladniček, se kterými chodily na počátku ledna skupinky koledníku přestrojených za bájné tři krále, kteří se do Betléma přišli poklonit právě narozenému Synu Božímu, činí více jak osmdesát šest milionů korun.
(JS)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii