Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Amfiterátr se dočká odvodnění

Novinky a aktuality

26/3 2015

Amfiterátr se dočká odvodnění

Vedle hloubkové rekonstrukce amfiteátru, která probíhá a bude dokončena do 30. června, začne od 1. dubna také celoplošné odvodnění amfiteátru.

Z tohoto důvodu bude celý areál amfiteátru, coby staveniště, uzavřen a nebude průchozí. Nebudou se zde konat žádné akce a nebude přístupné ani hřiště či skateboardový park.

„Všichni víme, jak to dopadá, když v případě hromadných kulturních akcí zaprší a my máme amfiteátr pod vodou. Loňské vinobraní toho bylo zdárným příkladem. Proto město přistoupilo k celoplošnému odvodnění amfiteátru a tuto technickou záležitost musíme letos na jaře vyřešit,“ řekla místostarostka města Marie Leskovjanová. Po odvodnění bude následovat také zatravnění plochy. Z uvedených důvodů zde nebude probíhat ani Dětský den. Letos se přesune na fotbalové hřiště. A oblastní soutěž dětí v bezpečnosti silničního provozu se bude konat na parkovišti u Casina vedle fotbalového hřiště.

Amfiteátr se dočká opět svého zprovoznění v červenci, kdy bude 3.–4. července první akcí festival Tomáše Kluse a jeho hostů Rozmarné léto.
(js)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii