Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulov uvítá Regionální ozvěny Febiofestu

Novinky a aktuality

9/4 2015

Mikulov uvítá Regionální ozvěny Febiofestu

Dvaadvacátý ročník Febiofestu se v pátek 10. a v sobotu 11. dubna přesune na dva dny do Městského kina v Mikulově.

„Mikulov se stal součástí prestižního projektu Febiofest v loňském roce, kdy jsme uvedli pouze jeden film. V tom letošním roce jsme se s organizátory domluvili na dvou filmových snímcích a speciální projekci pro školy. Věřím, že tak potěšíme místní zájemce o film a kulturu,“ uvedla programová produkční Alice Vaňkátová.

Festival zahájí v pátek v deset hodin projekcí pro školy a seniory, která připomene události 2. světové války. Nejnákladnější projekt polské kinematografie Město 44 režiséra Jana Komasy vypráví o skupině mladých chlapců a dívek, kteří se ocitnou vlastním rozhodnutím uprostřed Varšavského povstání v roce 1944. Snímek vypovídá o jejich euforii a odhodlanosti, ale také pochybnostech a prohlubující se beznaději. Hlavním hrdinou je samotná Varšava – město, které mělo být vymazáno z mapy Evropy.

V sobotu v 17 hodin se bude promítat český film Danielův svět, příběh mladého muže s pedofilní sexuální orientací. Snímek získal diváckou cenu z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. V 19 hodin pak bude promítací plátno patřit českému filmu Fotograf podle scénáristky a režisérky Ireny Pavláskové. V příběhu volně inspirovaném osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka (Karel Roden) se vracíme k některým zásadním křižovatkám života umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.
(lk)

plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii