Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > V Mikulově budou soutěžit nejlepší studenti uměleckých škol ve hře na lidové nástroje

Novinky a aktuality

4/5 2015

V Mikulově budou soutěžit nejlepší studenti uměleckých škol ve hře na lidové nástroje

Do Mikulova se po třech letech vrací celostátní soutěž Základních uměleckých škol ve hře na lidové nástroje.

„V letošním ročníku očekáváme účast téměř sedmi set účastníků, vítězů krajských kol z dvaapadesáti škol celé České republiky,“ řek ředitel mikulovské školy Jiří Vrbka. Soutěž proběhne 7. a 8. května ve čtyřech sekcích. Mikulovem budou znít dudy i cimbál. Vedle koncertních prostor školy budou soutěžícím sloužit i zámecké sály Regionálního muzea a prostory Městského kina.

„V současné době sestavujeme časový harmonogram soutěže tak, aby všichni soutěžící vystoupili v průběhu čtvrtečního a pátečního soutěžního programu a členové čtyř odborných porot mohli objektivně vyhodnotit předvedené výkony,“ prozradil Jiří Vrbka. Vybraní vítězové jednotlivých kategorií se potom představí v pátek v 15 hodin v programu Koncert vítězů, na který je volný vstup i pro veřejnost.

Na závěr prvního soutěžního dne ve čtvrtek 7. května vystoupí také BROLN z Brna se svými sólisty. Na housle během koncertu zahraje Marie Hasoňová, absolventka mikulovské základní umělecké školy. Koncert začne v 19 hodin ve velkém zámeckém sále.

Soutěž má pro Mikulov podle ředitele Základní umělecké školy Mikulov obrovský význam. A i když se jí nikdo z jejích žáků aktivně hudebně neúčastí, tak řada z nich vypomáhá pořadatelsky. „Pro naši školu i pro celý Mikulov je to velká prestiž a všichni účinkující se sem po minulém ročníku moc těší,“ řekl na závěr Jiří Vrbka.
Jitka Sobotková

plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii