Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské fotbalové naděje budou bojovat o postup do Švédska

Novinky a aktuality

4/5 2015

Mikulovské fotbalové naděje budou bojovat o postup do Švédska

V pátek 8. května se mikulovský areál FC Pálava zaplní mladými hráči, kteří budou bojovat o postup na mezinárodní fotbalový turnaj ve Švédsku.

Bude se hrát již 9. ročník fotbalového turnaje Meet The World pod záštitou společnosti SKF CZ. Cenou pro vítěze je účast na největším mládežnickém mezinárodním fotbalovém turnaji na světě ve Švédsku.

Loni turnaj v České republice vyhrál tým FC Pálava Mikulov a odletěl na Gothia Cup do švédského Göteborgu. Jeden z hráčů účast svého týmu zhodnotil slovy: „Byla to ta nejlepší věc za celou prázdninovou sezónu. Gothia Cup je obrovskou fotbalovou událostí, zúčastnily se týmy z celého světa a atmosféra byla skvělá, získali jsme spoustu zkušeností a zážitků.“
Letos se 9. ročníku turnaje Meet The World v Mikulově zúčastní osm týmů – FC Moravský Krumlov, FC Pálava Mikulov, TJ Sokol Tvrdonice, TJ Sokol Lanžhot, FC Pohořelice, FC Hrádek, FC Miroslav, FC Podivín.

Místní turnaje Meet the World se každoročně konají po celém světě a vítězné týmy se setkají na největším mezinárodním fotbalovém turnaji na světě Gothia Cup v Göteborgu ve Švédsku 12.–18. července.

Proč společnost SKF turnaj Meet The World pořádá?
Životní podmínky se v různých koutech světa dramaticky liší. Ideální prostor ke vzájemnému poznávání poskytují akce, jichž se mohou zúčastnit mladí lidé z celého světa. Právě proto se SKF rozhodla v roce 2007, kdy oslavila své sté narozeniny, sponzorovat fotbalový turnaj Gothia Cup. A nejen to, SKF koncepci Gothia Cup rozvinula a odstartovala v mnoha zemích po celém světě fotbalové turnaje pod hlavičkou Meet The World. V těchto turnajích se utkávají týmy různých věkových kategorií, přičemž cenou pro vítěze každého místního turnaje je pozvání do Göteborgu na Gothia Cup.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii