Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské vinné trhy letos již po sedmé

Novinky a aktuality

12/5 2015

Mikulovské vinné trhy letos již po sedmé

Sedmý ročník Mikulovských vinných trhů se nezadržitelně blíží. Pořadatelé jej letos spojili s májovými slavnostmi města v centru Mikulova a milovníky vína pozvali na sobotu 23. května do areálu hotelu Zámeček.

„Na letošní ročník je doposavad přihlášeno šest set třiatřicet vzorků moravských, českých, ale i zahraničních vín od více jak stovky vinařů ze širokého okolí,“ prozradil koncem dubna prezident Mikulovských vinných trhů Josef Ševčík. Hodnoticí komise pod vedením moravského sommeliéra Libora Nazarčuka zasedne 6. a 7. května a bude vybírat Šampiona MVT 2015.

Nad vinnými trhy převzal záštitu opakovaně prezident republiky Miloš Zeman a řada významných osobností, osobní účast přislíbil také premiér České republiky Bohuslav Sobotka. Slavnostní předávání cen proběhne jako již tradičně v pravé poledne a poté bude mikulovský probošt Pavel Pacner všechna vína výstavy světit.

Návštěvníci se mohou těšit nejenom na vína, ale také na vynikající kotlíkové polévky a spoustu dalších lákavých stánků s občerstvením v celém areálu hotelového komplexu. O zábavu se postará vyhlášená humoristická kapela Sčamba a zahraje i cimbálová muzika Eliška. V odpoledních hodinách proběhne také mistrovství České republiky natažení vína koštýřem na čas. „Tato disciplína se již tradičně stává velkým lákadlem všech milovníků vín, a když ji ještě moderuje známý zpěvák Jožka Šmukař, tak bude o zábavu postaráno,“ pozval na akci Josef Ševčík. Areál Mikulovských vinných trhů se v sobotu 23. května otevře v 10 hodin dopoledne. Více informací na www.zamecekmikulov.cz.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii