Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vítězství ve fotbalovém turnaji SKF Gothia Meet the World patří mikulovským

Novinky a aktuality

12/5 2015

Vítězství ve fotbalovém turnaji SKF Gothia Meet the World patří mikulovským

Mladí fotbalisté FC Pálava vyhráli kvalifikační turnaj starších žáků SKF Gothia Meet the World a pojedou reprezentovat o prázdninách Českou republiku do Švédska.

Devátý ročník turnaje se uskutečnil v sobotu 8. května a na mikulovském hřišti se utkalo sedm týmů - FC Pálava Mikulov, Sokol Lanžhot, Sokol Hrádek, Slavoj Podivín, Moravský Krumlov, Miroslav a Pohořelice. Mikulovští obhajovali loňský titul.
„Celou organizaci turnaje zkomplikovala neúčast osmého týmu z Tvrdonic, a proto musel být kompletně změněn herní systém. Nehrálo se ve skupinách po čtyřech, ale po dohodě s trenéry všech mužstev, se hrálo systémem každý s každým. Tento herní systém byl náročný pro všechny zúčastněné, ale hlavně pro hráče, kteří museli odehrát celkem šest utkání ve velkém vedru,“ řekl po turnaji mikulovský trenér Jan Malík.

Celkem se na dvou hřištích odehrálo jednadvacet utkání a některé týmy hrály i několik utkání bezprostředně po sobě. „Ale kluci to nakonec zvládli a celý turnaj se odehrál ve velmi dobré herní kvalitě a byl zajímavou konfrontací krajského a okresního přeboru,“ dodal Jan Malík s potěšením, že mužstva hrající okresní přebor si vedla velmi dobře.

Vítězem turnaje se stal domácí tým FC Pálava, když vyhrál všechna svoje utkání, a po zásluze pojede reprezentovat Českou republiku 12.-18. července na mezinárodní fotbalový turnaj do švédského Göteborgu.

Pálavu reprezentovala tato sestava: Tomáš Bartl, Michal Štěpánek, David Huserek, Tomáš Dostál, Lukáš Navrátil, Marek Kališ, Aleš Radakovič, Vladimír Slačík, Lukáš Míček, Libor Křapa, Tomáš Barvíř, Aleš Kosík, Ladislav Svojanovský, Michael Křivák, Patrik Misař, Vít Březina, Adam Souchop, trenéři Rostislav Růžička a Oldřich Schwan.

„Poděkování patří také k našim partnerům, kteří nám pomohli se zajištěním turnaje. Jsou to SKF – ložiska Česká republika, Hotel Maroli Mikulov a TEDOS Mikulov. A hráčům Pálavy přejeme klidný let, hodně zážitků a sportovních úspěchů ve Švédsku,“ dodal na závěr Jan Malík.
(js)
obr
Foto: Mgr. Jiří Tichý

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii