Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Letošní prvenství v soutěži Mikulovská cihla a padesát litrů vína putuje do Rychnova nad Kněžnou

Novinky a aktuality

25/5 2015

Letošní prvenství v soutěži Mikulovská cihla a padesát litrů vína putuje do Rychnova nad Kněžnou

Studenti z Rychnova nad Kněžnou opanovali netradiční soutěž Mikulovská cihla. Ta se konala během Slavností města Mikulova v sobotu 23. května.

Krátce po půl dvanácté se na start postavila šestice spolužáků, třeťáků, ze Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou a vydala se s cihlou v ruce na trasu. Skupinu soutěžících doplňovali ještě dva muži, ale mladíci z Královohradecka jasně bodovali. „Na Moravu jsme přijeli na školní výlet. A když jsme se dozvěděli, že je tady taková akce, tak proč do ní nejít. Ať je nějaká legrace,“ řekl Martin Lesák. Právě on společně s kamarádem Dankem Machatou vydrželi nést čtyř a půl kilovou cihlu co nejdéle. Nekonečných čtyřicet minut chodili ulicemi v centru města za mohutné podpory svých spolužáků i přihlížejících návštěvníků slavností. Největší výdrž a sílu v ruce měl nakonec osmnáctiletý Martin Lesák, který získal letošní titul a nejenom pro sebe padesát litrů kvalitního vína Rulandské šedé z Vinařství Sedlec.

„Nikdy jsem neměl víc kamennou ruku,“ řekl bezprostředně po závodu Martin Lesák, který si celou soutěž evidentně užíval a o vyhraný demižon vína se rád podělí se zbývajícími spolužáky. Vypijí ho v pasohláveckém Autokempu Merkur, kam na školní výlet bez třídního učitele vyrazili.

Soutěž pro odvážné muže, ale i ženy v duchu Hrabalovské recese „Mikulovská cihla“ se letos konala již po páté. Jedinou podmínkou je vždy donést cihlu pod dohledem poroty co nejdál. S myšlenkou na uspořádání netradiční soutěže přišla před lety současná místostarostka města Marie Leskovjanová. „Těší mě, že je každý rok o soutěž zájem. A vítězové, většinou návštěvníci slavností, na akci vzpomínají v dobrém a rádi se do Mikulova vrací,“ řekla Marie Leskovjanová.
Jitka Sobotková

obr
Foto: Mikulovská rozvojová

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii