Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Krautgartnera uctí Big Band Václava Hybše a Bohuš Matuš

Novinky a aktuality

1/6 2015

Krautgartnera uctí Big Band Václava Hybše a Bohuš Matuš

Letos se v Mikulově sejdou příznivci Karla Krautgartnera a výborné jazzové hudby již po patnácté.

V pátek 5. června se v 17 hodin na Náměstí odhalí v „chodníku slávy“ patnáctá bronzová hvězda. Volba Sdružení přátel KK byla jednoznačná, hvězdu odhalí špičkový dirigent, kapelník, aranžér a trumpetista Václav Hybš, který dva dny před koncertem oslaví své osmdesáté narozeniny. Jarmila Hybšová k tomu řekla: „Můj manžel a Jenda Konopásek jsou poslední dva žijící hudebníci, kteří u Krautece začínali hrát. Ta hvězda bude pro něj tím nejlepším dárkem k jeho výročí, na koncert se nesmírně těší a pro diváky to bude ojedinělý zážitek.“

Večerní koncert začne v zámeckém sále jako vždy v 19.30 a hrát nebude nikdo jiný než Big Band Václava Hybše. V první půlce programu zazpívají Irena Kousalová, Martina Dolečková, Filip Hořejší a Štěpán Růžička. Po přestávce vystoupí zpěvák Bohuš Matuš, jenž s orchestrem dlouhodobě spolupracuje.

Řád Karla Krautgartnera letos obdrží in memoriam saxofonista a flétnista Günter Kočí, v roce 2013 získal i prestižní Cenu Gustava Broma, kterou uděluje Český rozhlas. Řád převezme v průběhu koncertu jeho dcera Gábina Kočí, jazzová zpěvačka, která si také zazpívá jednu skladbu.

Koncert bude opět nahrávat Český rozhlas Brno a záznam bude vysílán na stanicích Vltava, Praha, ČRo Brno a na Dvojce.
Tuto významnou akci podporuje kromě menších sponzorů především město Mikulov, Jihomoravský kraj, Kabeltechnik, OSA a SAI.

Předprodej vstupenek za 250 Kč je na TIC Mikulov, Náměstí 1, tel. 724 987 900 nebo 519 510 855, e-mail: tic@mikulov.cz.
Jaroslav Smečka

obr

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii