Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Dvaadvacátá mikulovská „dílna“ je doménou malířů

Novinky a aktuality

3/8 2015

Dvaadvacátá mikulovská „dílna“ je doménou malířů

Dvaadvacátý ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ jde do finále. Od 11. července, kdy byl zahájen, tvoří výtvarníci v prostorách mikulovského zámku svá díla, aby je mohli v sobotu 8. srpna představit veřejnosti na slavnostní vernisáži.

Kurátor letošního ročníku Oldřich Tichý společně s teoretikem Ivanem Neumannem pozvali na Moravu české výtvarníky, malíře Mikoláše Axmanna, Martina Čadu, Luďka Filipského, Vladimíra Franze a slovenského fotografa Petera Župníka. Společně s nimi má možnost tvořit i student, mikulovský rodák František Zelinka, který je v roli asistenta sympozia.

„Po zralé úvaze jsme s Ivanem Neumannem vybrali sestavu umělců, kteří mají v hlavě nejenom skvělé nápady a představy, ale dokážou je hlavně zrealizovat, a to na skvělé úrovni. Nechtěl jsem, aby byli jen centrálně z Prahy, takže jsme vybírali napříč celou Českou republikou i za jejími hranicemi. A povedlo se. Jen jsme nemohli kvůli rekonstrukci zámecké zahrady pozvat sochaře, ale máme tu skvělé malíře, grafika, fotografa. Je se na co těšit,“ řekl při slavnostním zahájení kurátor Oldřich Tichý.

Slavnostní vernisáž 22. ročníku MVS „dílna“ proběhne na mikulovském zámku v sobotu 8. srpna v 18 hodin. Večer zahraje Juniorband Pohořelice pod vedením Jaroslava Krčmáře. Samotná výstava budu přístupná do 30. září.

Pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“je město Mikulov, hlavním partnerem je Regionální muzeum v Mikulově.
Jitka Sobotková

plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii