Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ skončilo

Novinky a aktuality

10/8 2015

Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ skončilo

Dvaadvacátý ročník Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“ vyvrcholil v sobotu 8. srpna slavnostní vernisáží na mikulovském zámku.

Od 11. července, kdy byl zahájen, zde tvořilo sedm umělců v čele s kurátorem Oldřichem Tichým za podpory teoretika umění Ivana Neumanna.

Na sobotní vernisáži byly k vidění obrazy Oldřicha Tichého, který patřil k nejplodnějším umělcům, autorská kniha Příběh révy, která odešla na sever od Mikoláše Axmanna, obrazy Martina Čady, Luďka Filipského či Vladimíra Franze. Nespočet fotografií s tématikou Mikulova zde zanechal i slovenský fotograf Peter Župník a v zámecké kapli se představil student, mikulovský rodák František Zelinka, který působil na letošní dílně v roli asistenta sympozia. „Každý dobrý obraz je znamením a já vám přeji, abyste pocítili závan tohoto posvátného znamení, které v sobě každý obraz ukrývá,“ řekl při slavnostní vernisáži Ivan Neumann.

Výstava děl 22. ročníku MVS „dílna“ bude k vidění až do konce září. Poté se stanou vybraná díla součástí sbírky soudobého umění města Mikulova. Zároveň se bude připravovat katalog, který účastníci nazvali Hyce 2015.

Pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov, hlavním partnerem je Regionální muzeum v Mikulově. Uskutečnění letošního ročníku „dílny“ bylo významně podpořeno Jihomoravským krajem a dalšími partnery.
Jitka Sobotková

ilustrační obrázek
Slavnostní vernisáž – účastníci MVS

ilustrační obrázek
Mikoláš Axmann – Příběh révy, která odešla na sever, autorská kniha

ilustrační obrázek
Oldřich Tichý – Vrabci.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii