Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vlastimil Vondruška v Mikulově

Novinky a aktuality

2/10 2015

Vlastimil Vondruška v Mikulově

Český historik a publicista Vlastimil Vondruška a především nejplodnější autor historických románů zavítá 5. října do Městské knihovny v Mikulově.

„Na žádost početné obce našich čtenářů knihovna pořádá besedu, autorské čtení a hlavně vyprávění o osudech Oldřicha z Chlumu a dalších historických událostech,“ řekla vedoucí mikulovské knihovny Ilona Salajková.
Sympatický autor ve svém pořadu vysvětlí, co vše se skrývá v jeho dílech, co je historická skutečnost, kterou využívá ve svých románech, a poodhalí zákulisí tvorby.

„Je neuvěřitelné, co vše pan Vondruška stíhá. Každým rokem mu vychází jedna až dvě knihy, které jsou čtenáři netrpělivě očekávány, pravidelně jezdí na besedy. Vždyť na tento termín jsme čekali více jak rok,“ sdělila Ilona Salajková.

Za literární činnost získal autor v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

„Na všechny příznivce knih Vlastimila Vondrušky a hlavně na pohodový večer se velmi těšíme v prostorách Literární galerie v Městské knihovně v pondělí 5. října od 17.10 hodin. Touto besedou zahajujeme Týden knihoven, který bude naplněný mnohými akcemi pro děti i dospělé,“ upřesnila Salajková.

Více informací k Týdnu knihoven najdete na www.mikulov.knihovna.cz nebo FB stránce.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii