Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Fotograf Ken Seton-Vyhnal vystavuje v mikulovské galerii Konvent

Novinky a aktuality

6/10 2015

Fotograf Ken Seton-Vyhnal vystavuje v mikulovské galerii Konvent

Výstavní sezonu galerie Konvent letos uzavírá výstava fotografií Kena Seton-Vyhnala.

Z Paříže, kde od roku 1985 působí, přivezl dvacítku maloformátových černobílých fotografií dělaných klasickou technologií. Záměrně pro svou výstavu vybral francouzské přímořské krajiny a krajinu Vysočiny či Brd, kam se rád ze svého nuceného exilu, který se mu stal domovem, vrací.

„Krajina je přístav klidu a rovnováhy a je to protiváha tomu momentálně rozbouřenému světu. Krajina je věčná a ne náhodou se třeba za druhé světové války v Anglii hodně dělaly fotografie krajiny. Krajina je totiž domov,“ řekl fotograf Ivan Vyhnal, jenž ve Francii používá svůj pseudonym Ken Seton-Vyhnal. Kromě fotografie se tento vystudovaný knihovník věnuje i divadlu, filozofii či literatuře a byl i velmi publicisticky plodný. K jeho osobním přátelům patřil Václav Havel či Pavel Tigrid.

Kromě krajiny, lidí či měst Ivan Vyhnal často rád fotil i na místech, kam se člověk běžně nedostal, a jeho reportážní fotografie patřily k vyhledávaným. „K fotografii patří i trochu odvahy,“ vzpomíná na zážitky, kdy ve Francii hrozily atentáty a výbuchy elektráren. 

V současné době pracuje na projektech, fotografiích o velikosti člověka mj. k poctě spisovateli Robertu Musilovi, který patřil k předním rakouským a evropských autorům 20. století.

Výstava fotografií Kena Seton-Vyhnala potrvá v galerii Konvent do konce října. 

Galerie Konvent v letošním roce uspořádala šest autorských výstav, několik divadelních představení jak pro děti tak dospělé a především se významnou měrou podílí na festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera, který se v Mikulově konal letos již po třetí. Pro příští rok má galeristka Eva Knorrová v plánu propojit v tomto unikátním projektu Mikulov s Českým Krumlovem, Kuksem a Valticemi.
Jitka Sobotková

ilustrační fotografie
Foto: Ken Seton-Vyhnal na vernisáži své výstavy v galerii Konvent v pátek 2. října.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii