Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vánoční strom i dárek pro občany města byl velkým překvapením, které potěšilo

Novinky a aktuality

30/11 2015

Vánoční strom i dárek pro občany města byl velkým překvapením, které potěšilo

Rozsvícení vánočního stromu na mikulovském Náměstí spojené s překvapením pro všechny obyvatele i návštěvníky města zahájilo v Mikulově v neděli 29. listopadu adventní čas.

Podle ohlasů lidí je jedním z nejhezčích za poslední roky, a to nejenom díky nové vánoční výzdobě. Tento dvanáctimetrový smrk pochází z Dobrého Pole, odkud ho přivezla sponzorsky autodoprava pana Zemánka. Pod stromem je jako již tradičně Ježíškova pošta, do které mohou nejenom děti vkládat svá přání.

První adventní neděli v podvečer se celé Náměstí zaplnilo a čekalo nejenom na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, ale především na překvapení, které si město Mikulov připravilo. Pár minut po 17. hodině mnozí se zatajeným dechem sledovali premiéru videomappingu – světelně-hudební show na Dietrichsteinské hrobce při skladbě Gloria od barokního skladatele Giovanniho Battisty Alouisi da Bologna. Ten působil v Mikulově za kardinála Dietrichsteina, který ho do města povolal. Tohoto skladatele znovuobjevil současný hudební skladatel pan Eduard Tomaštík, který vydal CD s hudbou Giovaniho Battisty i za finanční podpory města Mikulova.

Slova obdivu a díků za skvělý zážitek, které město připravilo, pak zněla po celý večer i na sociálních sítích od řady spoluobčanů. „Děkuji městu Mikulov za úchvatný zážitek z laserové show…bylo to překvapení vskutku prvotřídní,“ uvedla mj. Lenka Vítová na facebooku Město Mikulov.

„Jsem opravdu moc ráda, že se naše překvapení lidem líbilo a užili si ho. A stejně tak, že mají radost z nové vánoční výzdoby, kterou jsme pro letošní rok připravili,“ řekla místostarostka města Marie Leskovjanová a zároveň všem popřála krásný adventní čas.

Mikulov se tak zařadil k několika městům, ve kterých podobné světelné show probíhají, a v břeclavském okrese drží prvenství.
Jitka Sobotková

Videomapping - spot

ilustrační foto
Foto: Mapping Mikulov 29. 11. 2015

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii