Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské vinné trhy přijímají přihlášky vín

Novinky a aktuality

11/3 2016

Mikulovské vinné trhy přijímají přihlášky vín

Již po osmé se budou 21. května konat Mikulovské vinné trhy. Kdo, respektive jaké víno, se stane šampionem výstavy a obdrží prezidentský diplom podepsaný vlastnoručně Milošem Zemanem? O tom bude rozhodovat odborná komise. 

Všichni vinaři, kteří se chtějí utkat o prestižní tituly, mohou svá vína přihlašovat už od 15. března. Více informací najdou na webových stránkách pořadatele – hotelu Zámeček – www.zamecekmikulov.cz a své přihlášky mohou zasílat na recepce@zamecekmikulov.cz. 

V roce 2013 získalo Prezidentský diplom Vinařství Garčic z Pavlova, v roce 2014 vinařství Dufek ze Svatobořic-Mistřína a v loňském roce putoval prestižní pohár a ocenění do Valtic do Vinařství Kopeček. „Sám jsem zvědavý, kdo získá letošní titul,“ řekl prezident Mikulovských vinných trhů Josef Ševčík. 

A zároveň prozradil několik novinek, které pro letošní ročník chystá. V hlavním programu po slavnostním svěcení vín mikulovským proboštem Pavlem Pacnerem a předání pohárů zpěvákem Jožkou Šmukařem vystoupí oblíbený Hradišťan s Jiřím Pavlicou. V sobotu odpoledne proběhne také tradiční Mistrovství ČR natažení koštýře vína ze sudu na čas a Mezinárodní přehlídka vynikajících kotlíkových polévek.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii