Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské vinné trhy se zapíší do historie

Novinky a aktuality

16/5 2016

Mikulovské vinné trhy se zapíší do historie

Letošní mezinárodní Mikulovské vinné trhy, které se konají 21. května pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, mají hned několik unikátů. A už je znám i šampión výstavy.

  „Šampiónem Mikulovských vinných trhů 2016 se stalo víno Chardonnay, výběr z hroznů, ročníku 2015 ze ZD Němčičky, které obdrží diplom podepsaný prezidentem České republiky Milošem Zemanem,“ řekl bezprostředně po vyhlášení výsledků hodnotící komise ve čtvrtek 28. dubna organizátor akce Josef Ševčík. Nejlepším červeným vínem se stala Frankovka, pozdní sběr, ročník 2015z Révy Rakvice.

Mikulovské vinné trhy jsou nejenom největší výstavou vín ve městě pod Pálavou, ale podle Ševčíka drží prim i v celé České republice. „Máme jeden tisíc sto vzorků od sto padesáti osmi vystavovatelů, což je opravdu rekord,“ řekl Josef Ševčík. Na výstavu vín se přihlásily firmy z Česka, Slovenska i Rakouska.

„Na základě požadavků vinařů byla vína hodnocena výhradně majiteli a sklepmistry největších a nejvyhlášenějších vinařských firem z celé České republiky, kteří mají největší dlouholeté a praktické zkušenosti,“ upřesnil Josef Ševčík.
Mikulovské vinné trhy se podle něj možná zapíší do historie jako šampión všech výstav mezi ostatními košty a vinnými trhy v ČR. V letošním roce se budou poprvé udělovat i medaile – pečetě také v čínském provedení, určené pro tamní trh.

Historicky poprvé vystoupí během kulturního programu také známé uskupení Hradišťan s populárním Jiřím Pavlicou. Návštěvníci se mohou těšit nejen na skvělá vína, ale také na doprovodný program. Ochutnat mohou vynikající kotlíkové polévky a řada stánků bude nabízet své produkty.

V odpoledních hodinách pak proběhne tradiční mistrovství České republiky natažení vína koštýřem na čas. Tuto soutěž pod ochrannou známkou hotelu Zámeček moderuje známý moravský zpěvák Jožka Šmukař. Tato disciplína se již tradičně stává velkým lákadlem všech milovníků vín.

Více info o MVT 2016 na www.zamecekmikulov.cz.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii