Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Na kole za jazzem, lidovou hudbou i klasikou s festivalem Concentus Moraviae

Novinky a aktuality

6/6 2016

Na kole za jazzem, lidovou hudbou i klasikou s festivalem Concentus Moraviae

Festival Concentus Moraviae odstartoval sérii koncertů v Mikulově už 1. června a do města pod Pálavou se vrací také v rámci projektu Hudba na kole, který láká k objevování hudebních zážitků i krás jižní Moravy a letos poprvé i Dolního Rakouska. Program v sobotu 11. června je jako stvořený pro rodinný výlet i partu přátel.

V Mikulově budou dvě hudební zastávky, a to dopoledne od 10 hodin. Ta první v Horní synagoze, kde vystoupí žáci ZUŠ Mikulov, a druhá v galerii Konvent, kde se představí mladé smyčcové kvarteto Husák Quartet se svou multižánrovou smrští. Součástí programu bude také přehlídka dětských cimbálových muzik na Náměstí od 14 hodin.

Všechna hudební vystoupení jsou přístupná zdarma. Kompletní informace k akci Hudba na kole jsou k dispozici na www.hudbanakole.cz.

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout společný hudební zážitek celým rodinám, skupinám přátel a malou hudební ochutnávku i těm, kteří by na samotný koncert z různých důvodů nepřišli,“ říká manažerka projektu Zdenka Kachlová a dodává: „Propojení lidí, krajiny a hudby je v tomto kraji stálým a zcela přirozeným jevem, hudba a zpěv tu vždy zněly na zámku i v podzámčí, v noblesních sálech, v kostelích, na návsích i ve vinohradech.“ Cesty s Hudbou na kole povedou lednicko-valtickým areálem a letos poprvé také k blízkým a milým dolnorakouským sousedům v přilehlé části Wienviertel. K zastávkám v Mikulově, Sedleci, Hlohovci, Lednici a Valticích tak přibudou další v obcích Schrattenberg, Herrnbaumgarten a Poysdorf.

Na jednotlivých zastávkách zazní hudba rozličných stylů a žánrů, od klasiky přes jazz a world music až po lidovou hudbu v podání špičkových českých a rakouských hudebníků. Hudbymilovní cyklisté mohou na každé zastávce sbírat razítka, odevzdat je na některé z nich, a tak se zúčastnit slosování, v němž mohou vyhrát vstupenky na koncerty festivalu Concentus Moraviae, víno z festivalové vinotéky nebo CD patronky festivalu mezzosopranistky Magdaleny Kožené. Program bude probíhat a soutěžní hudební zastávky budou činné v sobotu 11. června 2016 od 10 do 17 hodin.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii