Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Výstava Manfreda Massironiho v Galerii Závodný je první samostatnou výstavou v České republice

Novinky a aktuality

28/6 2016

Výstava Manfreda Massironiho v Galerii Závodný je první samostatnou výstavou v České republice

Ve čtvrtek 23. června byla v Galerii Závodný zahájena nová výstava. Tentokrát věnovaná italskému umělci, architektu, teoretiku, vědci a designéru Manfredu Massironimu (1937–2011, Padova), který hledal pevné spojitosti mezi malířstvím, volným objektem a architekturou.

 „Výstava sleduje Massironiho tvorbu od počátku 60. let, kdy pracuje především s drátěnými a nitěnými konstrukty, které respektují přesný geometrický řád, až po práce z posledního období, které téměř eliminují prostor obrazové plochy,“ říká galeristka, kurátorka výstavy Vladimíra Brucháčková Závodná.

Manfredo Massironi patřil k zakladatelům skupiny Gruppo N (1960–1965, Padova, Itálie). Tato skupina tvořila paralelu k uskupení Zero (1957, Düsseldorf). Pro obě uskupení je charakteristický zájem o světlo, pohyb, nové materiály, technologie a postupy směřují k redukci výtvarných prostředků. Společně s Edoardem Landim, Tonim Costou, Albertem Biasim a Enniem Chiggiem zkoumal nové možnosti tvorby v rámci pravidel geometrické abstrakce.

Zajímavá výstava, která je v České republice ojedinělá, potrvá do 6. srpna.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii