Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Kytarový festival Mikulov 2016 letos již po třicáté

Novinky a aktuality

1/7 2016

Kytarový festival Mikulov 2016 letos již po třicáté

Mikulov se počátkem letních prázdnin opět stane centrem kytarového dění. Ve dnech 3.–9. července se zde uskuteční již 30. ročník mezinárodního kytarového festivalu „Mikulov 2016“.

Mikulovský kytarový festival patří již tři desítky let k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu. Tak jako v minulých letech nabídne i letos řadu přednášek, seminářů a workshopů s kytarovou tematikou, výuku v mistrovských třídách a také jedenáct koncertů vynikajících světových interpretů i účastníků festivalu.

„Jednoznačnou hvězdou jubilejního ročníku budou bratři Sérgio a Odsiř Assadové, famózní brazilské kytarové duo, skutečné legendy svého oboru a jedno z nejdéle společně hrajících duí na světě,“ říká Tomáš Honěk z festivalového realizačního týmu.

V rámci festivalového programu se na koncertním pódiu představí také Gerhard Reichenbach (kytara, Německo), kytarové duo Alexander Swete & Martin Schwarz (Rakousko), Tomás Gubitsch trio (Argentina, Francie, elektrická kytara, bandoneon, kontrabas), Zoran Dukić (kytara, Chorvatsko), Ricardo Gallén (kytara, Španělsko), smyčcový orchestr Barocco Sempre giovane se sólisty Zoranem Dukićem, Alexandrem Swetem a Adrianem Del Salem (kytara, Itálie), Hedvika Švendová (kytara, Česká republika) a samozřejmě i účastníci festivalu.

Mezi lektory mistrovských tříd budou vedle výše jmenovaných umělců působit Petr Saidl (ČR), Thomas Offermann (Německo) a Jens Wagner (Německo). Kurzy Alexandrovy techniky povede Michael Parkinson (Velká Británie/Rakousko), kytarový orchestr složený z účastníků festivalu bude řídit Martin Schwarz (Rakousko). Výsledky své práce představí řada evropských představitelů mistrovských koncertních kytar.

„Hlavním cílem festivalu je představit domácímu publiku i zahraničním účastníkům špičkové osobnosti světa klasické kytary a zpřístupnit naší odborné i laické veřejnosti informace o nejnovějších trendech v oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby,“ říká Tomáš Honěk.

Festival pořádá občanské sdružení Kytarový festival Mikulov, z. s., ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově za významné podpory města Mikulov, Ministerstva kultury ČR a Jihomoravského kraje. Podrobné informace o letošním ročníku získáte na internetových stránkách www.gfmikulov.com.

Program odpoledních koncertů (17.17 hodin, zámek – nástupní sál):
    4. 7.    Hedvika Švendová (Česká republika), kytara – vítězka mezinárodní soutěže Forum Gitarre Wien 2015
    5. 7.    Koncert účastníků festivalu
    8. 7.    Koncert účastníků festivalu
    9. 7.    Účastníci festivalu a kytarový orchestr účastníků – Mikulovská filharmonie (dirigent Martin Schwarz, Rakousko)

Program večerních koncertů (20.20 hodin, zámek – nástupní sál, 9. 7. – zámek – velký sál, 6. 7. – mikulovské náměstí):
    3. 7.    Sérgio & Odair Assad (Brazílie), kytary
    4. 7.    Gerhard Reichenbach (Německo), kytara
    5. 7.    Alexander Swete & Martin Schwarz (Rakousko), kytary
    6. 7.    Tomás Gubitsch Trio (Argentina, Francie), elektrická kytara, kontrabas, bandoneon 
    7. 7.    Zoran Dukić (Chorvatsko), kytara   
    8. 7.    Ricardo Gallén (Španělsko), kytara
    9. 7.    Barocco Sempre Giovane (Česká republika), komorní soubor + sólisté Zoran Dukić, Adriano Del Sal, Alexander Swete

Na odpolední koncerty je vstup zdarma, na večerní koncerty činí vstupné 150/80 Kč.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii