Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Nejlepší guláše jsou z Mikulova

Novinky a aktuality

24/10 2016

Nejlepší guláše jsou z Mikulova

Letošní devátý ročník Pálavského gulášfestu se v Mikulově opět vydařil a trhal rekordy. Skvělé počasí
a dobré renomé tradiční akce přilákaly do areálu hotelu Zámeček na čtyři tisíce návštěvníků.

„Letos poprvé jsme zavedli symbolické vstupné padesát korun. Ani to však lidi neodradilo, naopak. Ale tak hojná účast
a spokojenost všech nás těší. Atmosféra byla úžasná až do nočních hodin,“ řekl organizátor a prezident Pálavského gulášfestu Josef Ševčík.

Jednotlivé soutěžní týmy, které si vyzdobily svůj stánek a jejichž členové vařili v kostýmech, nabízely například hovězí, segedínský, mexický, staročeský, pikantní, zabijačkový či policejní guláš. Vše mohli návštěvníci proložit také Moravským božolé, které se nabízelo nejenom v hotelovém vinném sklepě. Letos pořadatelé připravili pět set lahví tohoto mladého vína.

Nejlepší guláš uvařily a řád zlaté vařečky získaly ženy z Mikulova ze stánku Čuč pajs se svým segedínským gulášem. Stříbrný byl botičkový guláš Městské policie Mikulov, kde odborná porota velmi ocenila i nápaditost stánku. Bronzovou medaili získali Hasiči z Hostěrádek za svůj hasičský guláš. Hlavním šéfkuchařem byl náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR plukovník Slavomír Bell, který bude 28. října prezidentem ČR jmenován do hodnosti generála.

Největším gulášovým jedlíkem, který snědl dvě misky guláše s chlebem a pivem, se stal Zdeněk Mlčoch z Prahy a pokořil tak mistra Jaroslava Němce z Bystrého u Poličky, který už klání několikrát vyhrál. Třetí skončil Jaroslav Kuna v Příbrami.
Jitka Sobotková, foto: archiv hotel Zámeček

foto

foto02


Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii