Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Vánoce v Mikulově začínají pod radnicí

Novinky a aktuality

14/12 2016

Vánoce v Mikulově začínají pod radnicí

Čtvrtou adventní sobotu zavládne mikulovským Náměstím sváteční vánoční atmosféra. Živý betlém, vánoční jarmark, kulturní program či dílničky pro děti, to vše nabídnou i letos Vánoce pod radnicí.

Od deseti hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční trh s nabídkou rukodělných výrobků, stánky s  kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí. Můžete zde ochutnat i oblíbené zabijačkové speciality či si koupit Pohořelického kapra.
Své práce zde budou prezentovat i klienti zařízení Srdce v domě z Klentnice, děti z místního Dětského domova, žáci ze ZŠ Školní nebo studenti ze SOU Mikulov. Sortiment vánočního trhu se tak může stát vítanou inspirací pro poslední nákupy dárků.

Od 13.30 hodin na pódiu zahájí kulturní program vánoční pásma v podání dětí z místních mateřských škol, taneční vystoupení pod názvem „Už se zase těšíme na Ježíška“ nám představí zájmový kroužek Šťastná posádka. Vánoční inscenaci Betlém zahraje Divadlo Koráb. Tradiční vánoční písně a koledy zazní v podání cimbálové muziky Píšťalenska a ženského sboru NS Pálava. Na závěr vystoupí folkrocková kapela Svítání z Brna. Pro děti jsou v tanečním sále městského úřadu připraveny odpolední vánoční dílničky a promítání pohádek.

V tuto sváteční sobotu bude otevřena i Dietrichsteinská hrobka, do které se veřejnost může zastavit na prohlídku od 10 do 16 hodin. Turistické informační centrum připravilo na 15 hodinu také oblíbenou prohlídku historického centra města se svařeným vínem.
Lenka Křivánková

plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii