Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Fašanková obchůzka

Novinky a aktuality

24/2 2017

Fašanková obchůzka

V sobotu 25. února projde Mikulovem masopustní rej.

Fašankové veselí včetně mečového tance Pod šable pořádá Národopisný soubor Pálava společně s městem Mikulov, Turistickým informačním centrem Mikulov, hotelem Galant, Mikulovskou rozvojovou a vinným sklepem Pod Kozím hrádkem. Masopust se bude v Mikulově konat už po sedmadvacáté, tentokrát ale v rozšířené verzi.

O dobrou náladu se na Náměstí postará už od 9.30 hodin jak dechová hudba Mikulovanka, tak i členové cimbálové muziky Píšťalenka. Mikulovský fašank bude letos pestřejší. Ve vinném sklepě Pod Kozím hrádkem bude od 10 hodin masopustní posvícení s harmonikářem a cimbálovou muzikou. Od 12 hodin pak v hotelu Galant můžete ochutnat zabijačkové speciality, moravské slivovice a od 19 hodin tam bude hrát a zpívat cimbálová muzika Kasanica. Další letošní novinkou bude košt ovocných pálenek v hotelu Aurelius od 14 do 20 hodin.

Během soboty můžete  navštívit i komentované prohlídky v Dietrichsteinské hrobce či si vychutnat atmosféru starobylého Mikulova při hodinové prohlídce města se šálkem svařeného vína.
„Všechny masky jsou srdečně vítány a samozřejmě všichni, kteří si chtějí užít fašankovou obchůzku,“ zvou pořadatelé.
(js)

plakat

plakat
plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii