Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > ZUŠ OPEN 2017 - 30. května od 17 hodin

Novinky a aktuality

23/5 2017

ZUŠ OPEN 2017 - 30. května od 17 hodin

Celonárodní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Možná je bereme jako samozřejmost, ale jsou ve světovém měřítku zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“
Magdalena Kožená

ZUŠ Mikulov se připojila k projektu Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je zviditelnění práce a aktivit základních uměleckých škol v České republice. Stala se tak součástí historicky prvního celostátního happeningu ZUŠ Open, do něhož se zapojilo 338 základních uměleckých škol z celé ČR.

Happening bude mít podobu vystoupení žáků všech uměleckých oborů mimo obvyklý rámec a prostory škol ve městech a obcích ve společném termínu 30. května 2017. V Mikulově připravujeme program, jehož součástí bude vernisáž děl žáků výtvarného oboru ZUŠ v galerii Konvent se zahájením v 16 hodin. Od 17 hod. bude následovat hudební a taneční program na pódiu před Dietrichsteinskou hrobkou. K němu jsme přizvali jako hosty žáky a učitele z partnerské ZUŠ Josefa Haydna v Galantě. Celá akce tak získá i mezinárodní rozměr.

ZUŠ Open získal záštitu ministra kultury ČR pana Daniela Hermana, garanty pro jednotlivé umělecké obory se stali designér Maxim Velčovský, režisérka Alice Nellis a tanečníci bratři Bubeníčkové a podporuje jej řada dalších osobností z uměleckého, pedagogického i společenského prostředí. Těšíme se, že myšlenku happeningu přijdou podpořit svou účastí i návštěvníci z řad široké mikulovské veřejnosti!
Jiří Vrbka

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii