Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Novinky a aktuality

3/7 2017

Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Léto v Mikulově bude opravdu pestré a nabízí řadu kulturních, společenských a gastronomických akcí. Vyberou si zájemci o mezinárodní kuchyni, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu, folklor, divadlo či umění.

Pokračuje tradice mnoha populárních festivalů i odborně-uměleckých akcí. Jmenujme alespoň Mezinárodní kytarový festival, 24. ročník Mikulovského výtvarného sympozia, gastronomickou a hudební přehlídku Festival Národů Podyjí, Mikulovské Pivobraní, Folklorní festival Sousedé, Klavírní kurzy, festival alternativní hudby Eurotrialog nebo mezinárodní festival pěveckých souborů Kampanila. Příznivci divadla se mohou těšit na divadelní představení v galerii Konvent a čtvrtý ročník festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera, který připomíná slavnou divadelní historii Mikulova.

Prázdninovou nabídku doplní v červenci nový projekt města Mikulova.  Ve dnech 6. a 7. července se do Mikulova sjedou pouliční umělci neboli buskeři z širého okolí, aby dokreslili atmosféru krásného města, oživili veřejný prostor a dodali mu nový rozměr. První ročník festivalu pouličního umění LA STRADA má ukázat, že živé performace v ulicích k městě pod Pálavou patří a dokáží ještě lépe rozehrát jeho malebná zákoutí. Návštěvníci města se mohou těšit na hudebníky, divadlo pro děti i dospělé nebo klauniády. Festival také poprvé do Mikulova přinese výrazné osobnosti české slam poetry, žánru na hranici autorského přednesu poezie, stand-up show, často obsahující také prvky rapu. V pouliční verzi mezi sebou slameři soutěží o přízeň kolemjdoucích diváků, a právě oni rozhodnou, který z přednesů měl pro ně největší šťávu.

Mikulov nabízí návštěvníkům program nepřetržitě celou sezónu, například každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou také noční prohlídky, které probíhají vždy v  úterý v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku. Galerie Efram připravila na každou prázdninovou středu dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova. Na pátek jsou v Dietrichsteinské hrobce připraveny večery s varhanní hudbou.

Bohatá je i nabídka vinařských programů. Regionální muzeum v Mikulově pořádá každé úterý večerní degustaci s výkladem o historii a současnosti  místních vín na zámecké terase. Akce je spojena i s prohlídkou zámeckého sklepení. Vinařství rodu Pazderků pořádá každý čtvrtek od 19 hodin prázdniny s vinařem.
Sérii pátečních či sobotních letních večerů u cimbálu a vína nabízejí i místní hotely a vinné sklepy. Přesné termíny a místa konání jsou zveřejněny v kulturním kalendáři na stránkách města.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím naleznete v kulturním kalendáři.
(lk)

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii