Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Bachův varhanní podzim také v Mikulově

Novinky a aktuality

14/9 2017

Bachův varhanní podzim také v Mikulově

Hudební festival Bachův varahnní podzim 2017 míří v září také do Mikulova. V kostele sv. Václava zazní v sobotu 16. 9. od 19 hodin koncert Brno Baroque Tria.

Letošním tématem festivalu jsou „Barokní dialogy“ a Brno Baroque Trio je mladým souborem nejlepších hráčů barokní hudby brněnské provenience. „V podání barokního a folklorního houslisty Zdeňka Svozila zní Händel a Bach jako let do nebes, Anežka Kavalírová citlivě podá hluboký kontrapunkt a Martin Hroch propojí vysoké a hluboké smyčcové nástroje svým invenčním cembalovým doprovodem. Svůj nástroj – cembalo – představí i sólově. Výlet do moderní populární hudby oživí krásný program, který svojí svěžestí prodlouží léto,“ zve na koncert Dominika Machalíčková, produkční festivalu.

Originální festival bude od 8. září do 29. října probíhat v Brně, Mikulově, Slavkově u Brna, Znojmě, Valticích a Doubravníku a zazní desítka koncertů v podání českých i zahraničních interpretů. Těšit se můžete na švédského varhanního mistra Hanse Fagia, ukrajinskou varhanici Olenu Matselyukh nebo řeckou flétnistku Sofii Mavrogenidou, která v premiéře uvede skladbu Miloše Štědroně. Roman Hoza a Barbara Willi nás zavedou do fascinujícího světa lásky a exotiky barokních kantát.

Dobrodružství podniknou jazzový soubor Dust in the Groove ve vile Stiassni a rockový BaRock Quartet v Redutě. Souznění Arvo Pärta a světelných efektů láká na Petrov na koncert Katty.

Vstupné: 190/150 Kč. Předprodej na GoOut a v síti Ticketstream. Vstupenky také na místě před koncertem. Více informací na www.bachuvpodzim.cz.

Další koncerty festivalu v Jihomoravském kraji:
8. 9. Brno, vila Stiassni | Dust in the Groove (jazzové baroko)
12. 9. Brno, bazilika | Olena a Ihor Matselyukh (varhany a Panova flétna)
22. 9. Slavkov u Brna, zámek | Duo SPES (barokní violoncella)
23. 9. Znojmo-Louka | Marie Pochopová (varhany)
24. 9. Brno, katedrála | Katta (varhany a zpěv)
30. 9. Valtice, zámek | Roman Hoza a Barbara M. Willi (baryton a cembalo)
4. 10. Brno, jezuitský kostel | Hans Fagius (varhany)
8. 10. Doubravník | Jaroslav Tůma (varhany)
15. 10. Brno, Reduta | BaRock Quartet: Žáček, Urbánek, Vavřík, Kluk (rockové baroko)
29. 10. Brno, Červený kostel | Sofia Mavrogenidou a Barbara M. Willi (flétna a cembalo)
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii