Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Koncert jazzového Tria Rudyho Linky v Galerii Závodný Mikulov již tuto sobotu 3. března

Novinky a aktuality

2/3 2018

Koncert jazzového Tria Rudyho Linky v Galerii Závodný Mikulov již tuto sobotu 3. března

Mezinárodně uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka a jeho doprovodné uskupení představí od 19 hodin v mikulovské Galerii Závodný skladby z nového alba “American Trailer”.

Rudy Linka se do Mikulova vrací již poněkolikáté a i tentokrát koncert slibuje silný hudební zážitek. Senzitivita a výrazný autorský rukopis  Rudyho Linky (kytara), Rudyho Roystona (bicí) a Petera Herberta (kontrabas) se vyznačuje melodičností a schopností mimořádné vzájemné „hudební komunikace“. Linkova spoluhráče Rudyho Roystona hodnotí časopis DownBeat jako jednoho z nejlepších jazzových bubeníků současnosti a kontrabasista Peter Herbert dříve spolupracoval s takovými hráči, jako jsou Dave Liebman, John Abercrombie či Ralph Towner.

Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute. Pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na festivalové koncerty pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

Vstupné: 350 Kč / děti do 15 let zdarma, předprodej lístků v Galerii Závodný
Kontakt: Petra Korlaar, petra.korlaar@galeriezavodny.com, tel: 777088252

plakat

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii