Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Klání ve Slam Poetry poprvé v Národním domě

Novinky a aktuality

5/4 2018

Klání ve Slam Poetry poprvé v Národním domě

V Mikulově se již slam představil na Eurotrialogu nebo v pouliční variantě na loňském ročníku festivalu La Strada. Dne 6.4.2018 od 19h ale soutěžní klání vypukne poprvé v plné parádě, přímo na náměstí ve stylovém prostoru provizorního klubu v bývalém Národním domě.

 

Vystoupí přední český slamer Anatol Svahilec (mistr ČR za rok 2014 a finalista v roce 2015/16/17) a vedle dalších také představitelé velmi aktivní břeclavské scény, včetně jejího zakladatele Martina Switchera v roli moderátora.

Ti kteří tvrdí, že poezie je mrtvá, nezažili SLAM. Poezie dravá, poezie živá, poezie okamžiku, poezie improvizovaná, poezie pevná. Slam Poetry se pohybuje na hranici poezie, rapu a stand-up komedie. Účinkující svým přednesem usilují o přízeň publika, které rozhodne o vítězi.

Fenomén Slam Poetry vznikl ve Spojených státech ve druhé polovině 80. let. Za zakladatele je považován chicagský básník, původním povoláním zedník, Marc Smith. Dnes dobývá srdce stále většího množství tvůrců slamů i diváků ve velkých i malých městech po celém Česku.

 

slam poetry mikulov

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii