Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > 15. rok výstavní činnosti, práce s dětmi a mládeží

Novinky a aktuality

20/5 2008

15. rok výstavní činnosti, práce s dětmi a mládeží

Mezi významné kulturní stánky ve městě jistě patří Galerie 27 Jaroslava a Věry Petrových. V letošním roce oslaví 15 let výstavní činnosti, práce s dětmi a mládeží.

Galerie 27 seznamuje s letectvím

Ilustrační obrázek

Galerie se nachází ve dvorním traktu sgrafitového domu na Náměstí č. 27 a do 25. května nabízí ojedinělou a zajímavou autorskou výstavu. „Ing. arch., Mistr sportu, instruktor sportovního parašutismu – František Brandejský“.

„Výstavu jsme připravili ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně u příležitosti 90. výročí vzniku československého letectví, letectva, leteckého průmyslu a 40. výročí vzletu prototypu světoznámého letounu L-39 Albatros,“ uvedl Jaroslav Petr a dodal, že se jedná o perokresby, velkoplošné ilustrace, printy, ale také modely. K vidění jsou historické i válečné stroje, ale také letadla české výroby, například historický letoun L-200 Morava, jehož posádce se letos v dubnu podařilo zdolat severní pól.

„Ing. arch. František Brandejský patřil k významným poválečným sportovním parašutistům v Brně. Byl přeborníkem republiky IV. mistrovství v seskoku padákem v roce 1956, držitelem několika československých rekordů, mistrem sportu, vynikajícím instruktorem, ilustrátorem mnoha publikací a autorem knihy Nádherná padání. Jako výtvarník odvedl mimořádně rozsáhlý kus díla. Část jeho tvorby, kterou nám do Mikulova zapůjčil Petr Brandejský, budeme vystavovat až do 25. května. Expozice je určena nejen pro běžného návštěvníka, ale také pro studenty a žáky základních škol,“ zaznělo od Petra.

Galerie 27 v Mikulově je otevřena denně od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Blanka Koleníková

 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii