Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Mikulovské hody

Novinky a aktuality

29/6 2008

Mikulovské hody

Odpovídáme na dotaz ohledně podpory 1. krojových hodů v Mikulově.

Dotaz občana:

S velký potěším jsme přijali první hodovou taneční veselici v Mikulove v sobotu 28.června. Konečně něco, kde se mohou střední a starší generace zabavit. Proto nas zaryzily zvěsti, že se Město Mikulov - radnice k tomuto postavila zády. Můžete vyvrátit negativní zvěsti sdělením, jak se podílela radnice - kulturní středisko, na této akci?

Odpovídáme:

Dobrý den,
jsme rádi, že se Vám mikulovské hody líbily.

Víme, že ohlasy veřejnosti na přípravu jejich konání byly pozivní i negativní.
Pan Ing. Vaňkát, hlavní organizátor, který nás před pár měsíci s myšlenkou uskutečnění této folkrórní akce oslovil, se setkal od počátku s pomocí a kladnou reakcí vedení města.

V kulturní komisi musel svůj záměr obhájit, a tato nakonec podpořila konání hodů v Mikulově a doporučila radě města zaštítit tuto akci finančně. Vše navzdory tomu, že pan Vaňkát přišel se svou iniciativou dost pozdě a nebylo zrovna lehké ji podle všech regulí zaštít.

Domnívám se, že i spolupráce s odborem kultury probíhala dobře. Stejně tak vedení města bylo organizátorům hodů po celou dobu připrav nápomocno.

Přáli jsme si, stejně jako všichni nadšenci kolem pana Vaňkáta, aby hody dopadly co nejlépe. V nejbližší době vyhodnotíme společně s panem Vaňkátem celou akci a pojmenujeme všechna úskalí a problémy, abychom mohli začít budovat novou folkrórní tradici města. 

Předpokládám, že se rozvine diskuze a sami občané nám ukáží, zda máme v této kulturní novince pokračovat. Zcela jistě by bylo dobré, aby na Váš dotaz v komentáři reagoval také pan Vaňkát, hlavní organizátor mikulovských hodů.

PhDr. Ilona Žišková Vágnerová, místostarostka města Mikulova

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii