Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Smysl vytvoření jednosměrky

Novinky a aktuality

2/7 2008

Smysl vytvoření jednosměrky

Dotaz občana:

Dobrý den, rád bych se zeptal na smysl vytvoření jednosměrky na ulici Brněnská až ke křižovatce na Březí. Chápu, že na křižovatce Brněnská/Gagarinova probíhají stavební práce na kanalizaci ale všechny objížďky stejně všechny přivedou zpět na tuto křižovatku!!! Nic se nezměnilo jen se musí zbytečně objet celé město?? Nešlo to vyřešit jiným způsobem, např řízením semafory? Je to nepříjemné i pro cestující autobusem od Brna, není možná vyjímka alespoň pro autobusy? Jak dlouho bude uzavírka trvat? Děkuji za odpověď.

Odpovídáme:

Uzavírka silnice na ulici Brněnská byla povolena z důvodu rekonstrukce kanalizace, která zasahuje do křižovatky ulic Brněnská, Gagarinova. Způsob vedení dopravy po dobu uzavírky byl projednán s provozovatelem linek autobusové dopravy a příslušným orgánem Policie ČR. Požadavky provozovatele linek autobusové dopravy a požadavky na bezpečnost provozu po dobu uzavírky byly zohledněny při stanovení objízdné trasy a způsobu dopravního značení.
Předpokládaná doba uzavírky je do 31.8. 2008. Podle vyjádření zhotovotele se předpokládá, že práce budou ukončeny v dřívějším termínu a uzavírka bude zrušena. Rovněž je reálná varianta, že po provedení přípravných prací bude uzavírka přerušena a bude pokračovat až při dokončovacích pracech v nezbytném rozsahu.

JUDr. Miroslav Šula - vedoucí odboru dopravy

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii