Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Cimbálky vzpomínaly na Košuliče

Novinky a aktuality

9/11 2008

Cimbálky vzpomínaly na Košuliče

Návštěvníci mikulovského kina v neděli 9. listopadu zavzpomínali na Josefa Košuliče.

Již podvacáté se zde konala přehlídka dětských cimbálových muzik věnovaná tomuto hudebníkovi, který zásadním způsobem zasáhl nejen do podoby mikulovského hudebního školství, ale i kulturního života v celém břeclavském regionu.
Josef Košulič byl jmenován ředitelem mikulovské hudební školy v roce 1954 a v této funkci setrval dvacet let. Byl zakladatelem tradice souborových her, zahájil praxi spolupráce a výměnných koncertů s jinými uměleckými školami a také se stal iniciátorem folklorní činnosti na Mikulovsku. Jeho činnost byla náhle ukončena 8. listopadu 1974, kdy zemřel ve věku pouhých 47 let.
Vedení Základní umělecké školy v Mikulově, která byla společně s Městem Mikulovem pořadatelem akce, se rozhodlo uspořádat po několika letech přehlídku jako nesoutěžní. Kromě toho zavedlo ještě jednu novinku. „Každý rok bychom chtěl na přehlídku pozvat čestného hosta. Letos jsme si vybrali pana Jaroslava Hlaváče, člena první dětské cimbálové muziky, kterou v Mikulově založil Josef Košulič,“ uvedl ředitel Základní umělecké školy v Mikulově Jiří Vrbka. Hlaváč na pódiu zavzpomínal na svá léta strávená v kolektivu cimbálové muziky, na jejich úspěchy a radosti i na skvělého učitele Josefa Košuliče.
Vzdát počest Josefu Košuličovi přijely na jubilejní dvacátý ročník přehlídky dětské cimbálové muziky z Kyjova, Klobouk, Znojma, Dubňan, Valtic a samozřejmě z Mikulova.
km

Fotogalerie

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii