Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Přivítali jaro a zahájili sezonu

Novinky a aktuality

3/4 2010

Přivítali jaro a zahájili sezonu

Teplé a slunečné počasí přálo sobotnímu Vítání jara v Mikulově. Náměstí bylo po celý den zaplněno místními obyvateli, ale i návštěvníky z různých koutů republiky.

Právě pro ně se totiž v tento den oficiálně otevřely pomyslné brány Mikulova. U všech čtyř vstupů na Náměstí byla slavnostně přestřižena páska a zahájena tak letošní turistická sezona.
Oslavy příchodu jara spojené s velikonočním jarmarkem probíhaly od samého rána. Na pódiu se vystřídaly dětské i dospělé soubory Národopisného spolku Pálava, lidé si pobrukovali s dechovou hudbou Mikulovanka, cimbálovou muzikou Píšťalenka a lidové písničky zazpíval i Mužský pěvecký sbor z Březí. Náměstí lemovaly téměř čtyři desítky stánků s nejrůznějším zbožím a na své si přišly i děti. Občanské sdružení 7dní a Dům dětí a mládeže připravily dílničky s výrobou velikonočních ozdob. Odpoledne děti zaplnily zámeckou zahradu, aby prohledaly všechna její zákoutí a za nalezená vajíčka si odnesly sladkou odměnu. Pro dospělé byl zase připraven koncert Růžencové sonáty se slovem herce Ladislava Lakomého v Dietrichsteinské hrobce.
Zlatým hřebem celého dne bylo slavnostní zahájení sezony. „Návštěvníkům našeho města přeji, aby z Mikulova odjížděli plni skvělých zážitků, a na nás, mikulovské občany, apeluji, abychom turistům poskytovali maximální servis a dobré zázemí, protože jedině tak si z našeho města odvezou dobré dojmy a budou se k nám rádi vracet,“ řekl Miroslav Šuta, který otevřel Náměstí za Klub podnikatelů. Pásku slavnostně přestřihl také starosta Rostislav Koštial, ředitelka Mikulovské rozvojové Markéta Sojková a ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín.
km

Fotogalerie

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii