Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Lesopark Mariánský mlýn

Novinky a aktuality

10/5 2010

Lesopark Mariánský mlýn

Dotaz:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli se bude něco dělat s lesoparkem co vede k lomu.Chodí tam dost maminek s kočárkama,ale není tam ani jedna lavička a o hromadách odpadků nemluvě.Odpadkový koš nikde.Taky tam při silnějším větru padají větve a stromy.Spousta je jich prohnilých a stojí silou vůle.Například ten největší u lávky přes potůček.Je jen otázkou času,kdy to na někoho spadne.Jediný leesopark v Mikulově a v tak dezolátním a špinavém stavu.Díky za případnou odpověď.

Kolářová

Odpověď:

Dobrý den,
v současné době je zpracován projekt na obnovu lesoparku u Mariánského mlýna. Město Mikulov podalo na základě tohoto projektu, zpracovaného Zahradnickou fakultou MZLU v Lednici, žádost o poskytnutí dotací a získání finanční podpory na realizaci tohoto záměru z operačního programu životního prostředí. O této žádosti zatím nebylo rozhodnuto na Státním fondu životního prostředí. Za předpokladu, že žádost Města Mikulov bude vyřízena kladně, budou bezprostředně ještě v letošním roce zahájeny práce na celkové obnově a rekonstrukci této lokality tak, aby se mohla stát plnohodnotnou odpočinkovou, klidovou zónou města ku prospěchu jeho obyvytel a stala se i přitažlivou pro četné návštěvy a turisty, kteří do Mikulova přichází.

Úklid veřejných prostranství města a péči o veřejnou zeleň zajišťuje společnost TEDOS s.r.o., Mikulov. Vámi zjištěné nedostatky v lokalitě lesoparku jsou pracovníkům společnosti známy a budou v průběhu tohoto týdne, tzn. od 10.5 odstraněny a ve věci tak sjednána náprava. Co se týče vybavení potřebným mobiliářem - lavičky, odpadkové koše apod., je tato otázka rovněž řešena v rámci uvažované obnovy lesoparku.

J. Hluchý

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii