Mikulov

Hlavní stránka > Aktuality > Felix Slováček odhalil svoji hvězdu na mikulovském chodníku slávy

Novinky a aktuality

5/6 2010

Felix Slováček odhalil svoji hvězdu na mikulovském chodníku slávy

Na mikulovském chodníku slávy se v pátek 4. června rozzářila další hvězda. Tentokrát patří českému klarinetistovi, saxofonistovi, hudebnímu skladateli a dirigentu Felixu Slováčkovi, který ji odhalil u příležitosti jubilejního, desátého ročníku Jazzového večera.  Ten na počest Karla Krautgartnera tradičně zorganizovalo Sdružení přátel tohoto významného mikulovského rodáka a jazzmana.

Právě Karel Krautgartner byl pro Felixe Slováčka velkým vzorem. „Když jsem stál vedle něj, tak jsem měl pocit, že do mě vstupuje úžasná energie a něco mí říká: hochu, jdi domů a začni zase cvičit,“ zavzpomínal Felix Slováček. Když potom převzal kapelničení v Krautgartnerově big bandu, splnil se mu sen. Dnes reprezentuje evropskou špičku hráčů na klarinet a saxofon.

Felixe Slováčka přijal v pátek odpoledne na radnici starosta Mikulova Rostislav Koštial, zatímco u chodníku slávy vytvářel atmosféru Junior Band ze Základní umělecké školy v Mikulově. Slavnostnímu odhalení dlaždice předcházela krátká řeč starosty města, Maxe Wittmanna a Felixe Slováčka, který připomněl Krautgartnerovu hudbu krátkou ukázkou na klarinet.

Instalace bronzových dlaždic s hvězdou a jménem hudebníka, který s Karlem Krautgartnerem spolupracoval, proběhla na mikulovském náměstí sedmým rokem. „Sedmička pro mě určitě bude šťastné číslo, nakonec jméno Felix také znamená štěstí, řekněme, že mám sedmkrát štěstí a tady v Mikulově obzvlášť,“ komentoval odhalení vlastní dlaždice s hvězdou Felix Slováček.

Předseda Sdružení přátel Karla Krautgartnera Ing. Ladislav Kolmačka plánuje chodník slávy v následujících letech dále rozšiřovat.  „Tradice filmových legend v Hollywoodu trvá přes 200 let, rodný dům Karla Krautgartnera s chodníkem tu máme přes 400 let. Tak mně řekněte, které legendy mají větší vážnost. V Hollywoodu nebo tady?“ s nadsázkou pronesl na závěr řečnickou otázku a pozval všechny přítomné na miniexpozici o Karlu Krautgartnerovi.

Odpolední program vyvrcholil X. Jazzovým večerem v Zámeckém sále, kde vystoupil Big Band Felixe Slováčka se sólisty Markétou Procházkovou a Felixem Slováčkem jr. Záznam koncertu uvede Český rozhlas Brno.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

 

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Archiv novinek

Zobrazit fotogalerii