Mikulov

Studio YogaOáza

Studio YogaOáza nabízí lekce jógy pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé, i pro seniory. Cvičí se až 6x týdně-každý si vybere.

 Yoga je určení pro zdravé cvičence, nenahrazuje lékařskou péči. Avšak může pomoci při odstraňování zdravotních obtíží.

Před lekcí je podáván čaj, nemusíte tudíž nosit s sebou pití. Vezměte si pouze pohodlné oblečení a, pokud vlastníte, svoji jógamatku. Cvičíme bosky.

Studio je vybaveno šatnami, kuchyňkou, wc, sprchou a sálem.

Místnost na cvičení pojme 6-8 lidí, čímž zachováváme stále individuální přístup ke každému klientovi.

Provozní řád – prosíme o VČASNÝ PŘÍCHOD na lekci (nejdříve však 20min před začátkem), pozdější vyrušuje ostatní návštěvníky. Z důvodu zabezpečení Vašich věcí se bude studio vždy zamykat po začátku lekce. Věřím, že toto chápete a její respektování projevujeme úctu jeden k druhému.

 joga

Studio Yoga Oáza se představuje

Jmenuji se Jana Richterová a můžu o sobě říct, že jsem sportovec tělem i duší. Od útlého věku se tomu věnuji – od baletu, přes tanec, aerobic, fitness až po jógu, jak na profesionální tak i na profesní úrovni. Mám 18 let praxe studiových i individuálních lekcí a i přes dlouholeté a rozsáhlé studium je mým největším učitelem mé vlastní tělo. Učím pouze to, čím jsem si sama prošla, co vím, že opravdu funguje a za čím si stojím. Nebojte se přijít s jakýmkoliv problémem, společně najdeme tu správnou cestu.

Naše tělo je náš domov a je důležité se v něm cítit dobře, aby nám mohlo sloužit. Starejme se o něho! Pojďme společně pracovat na svém zdraví. Yoga je určená pro zdravé cvičence, nenahrazuje lékařskou péči. Avšak může pomoci při odstraňování zdravotních obtíží.

Jako  cvičitelky jógy se mně mnohokrát lidé ptali, jak ta jóga vlastně funguje. Všude se píše, že jóga pomáhá při bolestech, zad, při migrénách, při dechových problémech, upravuje příliš vysoký nebo naopak příliš nízký krevní tlak apod. Výčet těch převážně fyzických problémů by mohl být mnohem delší. Taky slyšíme, že jóga přináší do života více radosti, zklidňuje, pomáhá k větší sebedůvěře, pomáhá uspořádat si život, vycházet lépe s ostatními lidmi  apod. Ale jak to? Jak může jedna metoda ovlivnit tolik různých skutečností? Jak může jednomu člověku tlak snížit a druhému zase zvýšit? Ale tomu tak je. Netvrdím, že jóga je všelék na všechno a pro všechny.  Není tomu tak. Jsme různí, máme různé problémy, kořeny jejich vzniku…přesto si troufám tvrdit, že dobře prováděná jóga může v mnoha případech pomoci, protože jóga je vlastně OČISTA LIDSKÉHO BYTÍ.

Jóga svými metodami  se pokouší očistit všechny úrovně lidského bytí. Pokud cvičíme jógové pozice zlepšujeme pohyblivost těla, čistíme klouby od usazenin, správným hlubokým dýcháním čistíme plícní sklípky. Jama, nijama se zabývá etikou a morálkou. Koncentrace a meditace čistí mentální oblast – myšlenky, ideje, emoce, představy…Ne nadarmo se mluví o mentální hygieně.

To je odpověď na otázku, proč jóga umí léčit tolik různých poruch a neduhů. Očistou se totiž vracíme k rovnováze a zdraví…Proto ti, co začínají, i ti, co praktikují již delší dobu – nechť vás síly a vůle neopouští…

 joga lektor srdce

 Kontakt

 

March 2021

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Cultural Calendar RSS