Mikulov

FC Pálava Mikulov

Fotbalový klub Pálava Mikulov

Ilustrační obrázekHistorie klubu

Do r. 1938, kdy obyvatelstvo v Mikulově bylo tvořeno z 90% Němci a Židy, zde byly tři německé fotbalové kluby – ASK, Macabi a DSF, který byl nejsilnějším klubem na Mikulovsku, hrál v německém regionu divizi.
První český fotbalový oddíl – SK  Mikulov – byl založen v r. 1934 českou menšinou. Byl začleněn do slovácké fotbalové župy, hrál převážně s družstvy z Hodonínska okresní soutěže.
Po 2. svět.válce SK Mikulov působí do r.1949, kdy dochází k přejmenování klubu na Slavoj Mikulov, jehož patronem se staly Vinařské závody Mikulov. Tehdy nastává výkonnostní růst fotbalového oddílu, který vrcholí postupem až do krajského přeboru.
Počátkem 70. let se změnil název oddílu na TJ Pálava Mikulov. V r.1991 dochází k osamostatnění fotbalového klubu od ostatních sportovních oddílů a klub začíná používat současný název FC Pálava Mikulov.
Krajský přebor je nejvyšší soutěží, která se v Mikulově kdy hrála.
V současné době má klub 8 družstev, která hrají soutěž : A-tým (KP), B-tým( 3.tř.), dorost (1.tř.), žáci ml. a st.(KP), 3 družstva základen.
Klub má jedno travnaté hřiště s krytou tribunou a umělou trávu. Zázemí klubu je na dobré úrovni, loni proběhla rekonstrukce kabin.
Klub nemá hlavního sponzora, je podporován generálním partnerem, kterým je město Mikulov,
a menšími sponzory.

Počet členů v mládežnických družstev FC Pálava Mikulov

PŘÍPRAVKA:

PŘÍPRAVKA – C: 4–6 let
Tato věková kategorie je specifická tím, že nehraje žádnou soutěž, a proto nejsou registrováni OFS Břeclav jelikož pro takové ročníky nemají soutěž. V okrese Břeclav nemá naše přípravka soupeře, což nás řadí mezi kluby, které se starají o děti předškolního věku. Trenéři děti vedou k základním tělesným a fotbalovým dovednostem. Zde je také největší pohyb dětí, které přicházejí do FC, a také odcházejí z FC.Trénuji dvakrát týdně.

PŘÍPRAVKA – B: 6–8 let
Zde již děti jsou registrovány, hrají soutěžní utkání. Prolíná se s přípravkou A.

PŘÍPRAVKA – A: 6–8 let
Zde jsou již děti registrovány, hrají soutěžní utkání. Prolíná se s přípravkou B.Tyto dvě věkové skupiny dětí jsou nejvíce žádány na turnajích jak doma, tak v zahraničí.Obě mužstva trénují 2krát týdně a o víkendech hrají mistrovská utkání.

ŽÁCI:

Postoupili do krajského přeboru, kde si vedou velmi dobře a jsou jako nováček v prostředku tabulky. Jsou rozděleni na starší a mladší žáky. Již několik let nás zdárně reprezentuji na mezinárodním turnaji v Itálii. Obě mužstva trénují 3krát týdně a o víkendech hrají mistrovské utkání.

DOROST:

Hraje I. A třídu krajského přeboru. Trénují 3krát týdně a o víkendech hrají mistrovská utkání.

CELKEM:

122 mládežníků, o které se stará 15 kvalifikovaných trenérů.

Kontakt

March 2021

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Cultural Calendar RSS