Mikulov

FC Pálava Mikulov

Fotbalový klub Pálava Mikulov

Ilustrační obrázekHistorie klubu

Do r. 1938, kdy obyvatelstvo v Mikulově bylo tvořeno z 90% Němci a Židy, zde byly tři německé fotbalové kluby – ASK, Macabi a DSF, který byl nejsilnějším klubem na Mikulovsku, hrál v německém regionu divizi.
První český fotbalový oddíl – SK  Mikulov – byl založen v r. 1934 českou menšinou. Byl začleněn do slovácké fotbalové župy, hrál převážně s družstvy z Hodonínska okresní soutěže.
Po 2. svět.válce SK Mikulov působí do r.1949, kdy dochází k přejmenování klubu na Slavoj Mikulov, jehož patronem se staly Vinařské závody Mikulov. Tehdy nastává výkonnostní růst fotbalového oddílu, který vrcholí postupem až do krajského přeboru.
Počátkem 70. let se změnil název oddílu na TJ Pálava Mikulov. V r.1991 dochází k osamostatnění fotbalového klubu od ostatních sportovních oddílů a klub začíná používat současný název FC Pálava Mikulov.
Krajský přebor je nejvyšší soutěží, která se v Mikulově kdy hrála.
V současné době má klub 8 družstev, která hrají soutěž : A-tým (KP), B-tým( 3.tř.), dorost (1.tř.), žáci ml. a st.(KP), 3 družstva základen.
Klub má jedno travnaté hřiště s krytou tribunou a umělou trávu. Zázemí klubu je na dobré úrovni, loni proběhla rekonstrukce kabin.
Klub nemá hlavního sponzora, je podporován generálním partnerem, kterým je město Mikulov,
a menšími sponzory.

Kontakt