Mikulov

Lednicko-valtický hudební festival 2020

Originální fúze klasické a lidové hudby v kontrastu s mistrovskými díly evropských klasiků, hudbu Orientu, východoevropský klezmer či unikátní „Janoska styl“ – to vše nabídne od 3. do 17. října 2020 pátý ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu.

Pátý ročník LVHF bude o objevování, dynamice a různorodosti. O tom, jak inspirativní a tvůrčí je pro klasickou hudbu propojení s lidovou tradicí. Jsem velice rád, že přes veškeré těžkosti se podařilo program udržet v původní podobě a zachovat jeho mezinárodní přesah. Divákům tak v říjnu nabídneme například fantastický Borusan Quartet z Turecka, který koncertuje od New Yorku po Paříž, nebo slovenský Janoska Ensemble, momentálně jedno z nejžádanějších komorních uskupení na světě,“ komentuje program Lednicko-valtického hudebního festivalu 2020 jeho umělecký ředitel Jiří Partyka.

„Obyvatele Mikulova bych rád pozval na koncert 10. října na zámku Mikulov, jehož sólistou bude houslista Václav Hudeček a zpěvačka Klára Blažková, jejíž hlas a projev jsou přirovnávány k legendární Jarmile Šulákové. V rámci koncertu zazní světová premiéra cimbalisty a předního českého folkloristy Jana Rokyty pro hlas, Janáčkův komorní orchestr a Ensemble FLAIR. Velmi zajímavá kombinace nástrojů, barev, interpretačních přístupů, na kterou se já osobně velice těším,“ uzavírá Jiří Partyka.

Mezi další osobnosti letošního ročníku LVHF patří vítězka mezinárodních kytarových soutěží v Římě a ve Valencii Andrea Gonzales Caballero, Lobkowicz Trio ve složení Jan Mráček, Ivan Vokáč a Lukáš Klánský, dirigent Jan Kučera, soubor FolkloreClassic s houslistkou Markétou Janouškovou nebo Ostrava Klezmer Band se sólistkou Johanou Černohorskou, který nabídne originální zpracování židovských písní a tanců východní Evropy s hudebními přesahy do latinsko-americké a jazzové hudby. Mixem písní z dnes již kultovního alba Proměny uzavře festival 17. října ve Valticích skupina Čechomor za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc.

Vstupenky na festivalové koncerty jsou k dispozici on-line na www.lvhf.cz, v prodejních místech LVHF nebo je lze rezervovat telefonicky na zákaznické lince +420 774 710 621 či emailem na adrese prodej@lvhf.cz. Program festivalu nabízí přehledně programová brožura.

www.lvhf.cz
www.facebook.com/lvhf.cz
www.youtube.com/LVHFcz

205790

September 2020

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Cultural Calendar RSS