Informace z kultury a sportu na jednom místě

Aktuálně z Mikulova

 • 22/6 2016 Galerie Efram oslaví 14. výročí

  Galerie Efram oslaví čtrnáct let svého působení na kulturní scéně Mikulova. Tradiční slavnost spojená s autorskou výstavou galeristky a výtvarnice Sylvy Chludilové se bude konat v neděli 26. června. Vernisáž zahájí spisovatelka židovského původu Erika Bezdíčková. Jedinečným zpestřením bude koncert skupiny Livada.

 • 20/6 2016 Krojované hody

  Mikulovská chasa pořádá poslední červnovou sobotu již devátý ročník Krojovaných hodů. Těšit se můžete na krásu podlužáckých krojů i taneční zábavu.

 • 17/6 2016 Starostovna se osvědčila

  Městská tržnice, koupání v zatopeném lomu, zeleň, lavičky, nedostatek odpadkových košů, zázemí pro cykloturisty, psí kotce v centru města, bazén či parkování ve městě........to byly jedny z téma, na které starosta města Rostislav Koštial odpovídal ve středu 15. června přímo na Náměstí ve své Starostovně.

 • 17/6 2016 Máte rádi festival Národy Podyjí? Podpořte ho s hithit.com

  Všichni příznivci festivalu Národy Podyjí, přátelé i ti, kteří ještě neměli příležitost již tradiční festival navštívit, se mohou přičinit o to, že letošní již 17. ročník proběhne tak, jak bylo zvykem. A bude kulinářským a kulturním zážitkem léta.

 • 17/6 2016 Pozvánka na vernisáž

  Galerie Konvent zve na vernisáž výstavy ilustrací, soch a keramiky Markéty Řezáčové, Honzy Šnébergera a Karla Frantela, která proběhne v pátek 17.června v 17.00 hodin.

 • 17/6 2016 Ženy v kurzu

  Sedm žen, které navštěvovaly kurz Praktické a tvůrčí fotografie při ZUŠ Mikulov, představí své fotografie v pátek 17.června v 18 hodin veřejnosti.

 • 15/6 2016 Mezinárodní společnost Gebauer & Griller hledá nové zaměstnance do svého mikulovského týmu
 • 13/6 2016 Vstupenky na Pálavské vinobraní koupíte nejvýhodněji už jen do konce června

  První vlna předprodeje na Pálavské vinobraní končí 30. června. Do tohoto data je možné zakoupit vstupenky na kompletní třídenní program za 390 Kč, od července se cena o sto korun zvýší.  Program přivede do Mikulova opět nejpopulárnější domácí hudební interprety jako je David Koller, Tata Bojs nebo Chinaski. Pro mikulovské občany stále platí, že do konce června mají permanentky za 290 korun.

 • 10/6 2016 Partnerská města baví Mikulov

  V sobotu 11. června od 17 hodin na Náměstí zavítají s kulturním programem a nabídkou regionálních specialit hosté z našich partnerských měst Šumperka a Galanty.

 • 10/6 2016 Přehlídka dětských cimbálových muzik

  Slavnostní přehlídka dětských cimbálových muzik Vzpomínka na Josefa Košuliče proběhne v sobotu 11. června ve 14 hodin na mikulovském Náměstí.

 • 10/6 2016 Do Mikulova míří JARO 2016 – Mezinárodní soutěž ve sportovním tanci

  Mikulov v sobotu 11. června opět ožije tancem. V zámeckém sále se bude konat již 24. ročník mezinárodní soutěže JARO 2016.

 • 7/6 2016 Noc kostelů 2016 také v Mikulově!

  Jako každoročně se v pátek 10. června koná v celé republice i v zahraničí tzv. Noc kostelů. V Mikulově můžete navštívit kostel sv. Václava a sv. Jana Křtitele, Dietrichsteinskou hrobku, kapli sv. Šebestiána na Svatém kopečku i modlitebnu Evangelické církve metodistické.

 • 6/6 2016 Na kole za jazzem, lidovou hudbou i klasikou s festivalem Concentus Moraviae

  Festival Concentus Moraviae odstartoval sérii koncertů v Mikulově už 1. června a do města pod Pálavou se vrací také v rámci projektu Hudba na kole, který láká k objevování hudebních zážitků i krás jižní Moravy a letos poprvé i Dolního Rakouska. Program v sobotu 11. června je jako stvořený pro rodinný výlet i partu přátel.

 • 31/5 2016 Krautgartnera uctí Big Band Brno a Laďa Kerndl

  Letos se v Mikulově sejdou příznivci Karla Krautgartnera a výborné jazzové hudby již po šestnácté. V pátek 3. června se po 16. hodině na Náměstí odhalí v „chodníku slávy“ šestnáctá bronzová hvězda. Večerní koncert začne v zámeckém sále jako vždy v 19.30 a hrát bude Big Band Brno pod vedením Oldřicha Lubicha.

 • 30/5 2016 Mikulov Gourmet Festival v duchu opulentní barokní hostiny

  Od 2. do 5. června se bude konat již sedmý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVALU, který je oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny.

 • 30/5 2016 Mikulov zahajuje sérii koncertů Concentus Moraviae slavnostním ohňostrojem

  Mikulov má v letošním roce tu čest být zahajovacím městem XXI. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae.

 • Archiv aktualit

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.

Zobrazit fotogalerii