Mikulov

Hlavní stránka > Kultura, sport a volný čas > Festivaly, sympozia a významné kulturní akce

Festivaly, sympozia a významné kulturní akceConcentus Moraviae

Concentus Moraviae

Mezinárodní hudební festival třinácti měst  CONCENTUS MORAVIAE slaví dvacáté výročí. Pro regiony Jihomoravského kraje a Vysočiny zůstává jedinečnou hudební událostí, koná se tradičně pod záštitou hejtmanů obou krajů a patronací jej obohacují také starostové festivalových měst. V Mikulově zazní italské milostné písně.

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival v Mikulově, který pořádá spolek Kytarový festival Mikulov ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov, dnes představuje jeden z nejkvalitnějších evropských festivalů věnovaných klasické kytaře.

Kampanila

Kampanila

"Tak jako se nese mohutný hlas zvonu z kampanily na Svatém kopečku do dalekého kraje, tak intenzivně vnímáme magickou scenérii Mikulova spolu s jeho historií, polohou, krásným vínem, lidmi. Čím je kampanila pro ušlechtilý hlas zvonu – totiž jistotou, ochranou a svědectvím doby, tím je nám v hloubi duše Mikulov. Je inspirací, domovem, vypravěčem, velkým pomocníkem na cestě z minulosti do budoucnosti." (Martin Mysliveček)

Eurotrialog Mikulov

Eurotrialog Mikulov

Festival Eurotrialog Mikulov si za dobu své existence vybudoval pověst jednoho z nejzajimavěji dramaturgicky obsazovaného festivalu.

TENTO PROJEKT JE REALIZOVÁN ZA FINANČNÍ PODPORY EVROPSKÉ KOMISE.
CS INFO TEMPLATE
EN INFO TEMPLATE

 

Sympozium Dílna

Sympozium Dílna

„Dílna“ aneb kolekce současného umění v Mikulově

Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní

Město Mikulov, starobylé město s mnoha pamětihodnostmi, leží v jedinečné oblasti přírodních krás, pohádkových zámků i starobylých hradů, skvělého vína a pohostinných lidí zvané zcela po právu Zahrada Evropy. Na světě není podobné místo, kde by se navíc vedle sebe nacházely dvě důležité rezervace světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Červen 2021

Po
Út
St
Čt
So
Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
RSS kulturního kalendáře