Mikulov

Hlavní stránka > Kultura, sport a volný čas > Festivaly, sympozia a významné kulturní akce

Festivaly, sympozia a významné kulturní akceMIKULOV GOURMET FESTIVAL

MIKULOV GOURMET FESTIVAL

Festival je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny. Sedmý ročník Gourmet festivalu tentokrát bude připomínkou epochy třetího vlastníka mikulovského panství Maxmiliána II. Dietrichsteina (1596-1655), synovce kardinála Františka Dietrichsteina. Kníže Maxmilián, nositel řádu Zlatého rouna, hofmistr císařovny Eleonory (1598-1655), jakožto druhé manželky císaře Ferdinanda II. (1578-1637), zodpovídal i za skladbu jídel a výběr hostů k císařovnině stolu. Podávané pokrmy budou vzpomínkou na opulentní barokní hostiny.

Concentus Moraviae

Concentus Moraviae

Mezinárodní hudební festival třinácti měst  CONCENTUS MORAVIAE slaví dvacáté výročí. Pro regiony Jihomoravského kraje a Vysočiny zůstává jedinečnou hudební událostí, koná se tradičně pod záštitou hejtmanů obou krajů a patronací jej obohacují také starostové festivalových měst. V Mikulově zazní italské milostné písně.

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival v Mikulově, který pořádá spolek Kytarový festival Mikulov ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov, dnes představuje jeden z nejkvalitnějších evropských festivalů věnovaných klasické kytaře.

Kampanila

Kampanila

"Tak jako se nese mohutný hlas zvonu z kampanily na Svatém kopečku do dalekého kraje, tak intenzivně vnímáme magickou scenérii Mikulova spolu s jeho historií, polohou, krásným vínem, lidmi. Čím je kampanila pro ušlechtilý hlas zvonu – totiž jistotou, ochranou a svědectvím doby, tím je nám v hloubi duše Mikulov. Je inspirací, domovem, vypravěčem, velkým pomocníkem na cestě z minulosti do budoucnosti." (Martin Mysliveček)

Eurotrialog Mikulov

Eurotrialog Mikulov

Festival Eurotrialog Mikulov si za dobu své existence vybudoval pověst jednoho z nejzajimavěji dramaturgicky obsazovaného festivalu.

TENTO PROJEKT JE REALIZOVÁN ZA FINANČNÍ PODPORY EVROPSKÉ KOMISE.
CS INFO TEMPLATE
EN INFO TEMPLATE

 

Sympozium Dílna

Sympozium Dílna

„Dílna“ aneb kolekce současného umění v Mikulově

Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní

Město Mikulov, starobylé město s mnoha pamětihodnostmi, leží v jedinečné oblasti přírodních krás, pohádkových zámků i starobylých hradů, skvělého vína a pohostinných lidí zvané zcela po právu Zahrada Evropy. Na světě není podobné místo, kde by se navíc vedle sebe nacházely dvě důležité rezervace světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Ledna 2018

Po
Út
St
Čt
So
Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
RSS kulturního kalendáře

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.