Mikulov

Eurotrialog Mikulov

Festival Eurotrialog Mikulov si za dobu své existence vybudoval pověst jednoho z nejzajimavěji dramaturgicky obsazovaného festivalu.

TENTO PROJEKT JE REALIZOVÁN ZA FINANČNÍ PODPORY EVROPSKÉ KOMISE.
CS INFO TEMPLATE
EN INFO TEMPLATE

 

Letos 25. - 26. 8. 2017

V Mikulově se každoročně schází příznivci alternativní scény Pojetí dramaturgie mikulovského festivalu se výrazně odlišuje od ostatní festivalové produkce v České republice.

Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov jako jeden z mála dává prostor nekomerční-nemainstreamové hudbě. Eurotrialog Mikulov vyhledává nové zajímavé talenty a dává jim prostor vedle zavedenějších hudebních jmen. Na festivalovém podiu se potkají české hudební naděje a profesionálové z Česka, Slovenska, Rakouska i ze zbytku Evropy. Dramaturgie zcela opomíjí střední hudební proud a věnuje se okrajovým žánrům. Vyhledává invenční a vynikající hudbu, která se nedostane do komerčních rádií a televizí.

Ilustrační obrázek
Idea uspořádání hudební přehlídky na státních hranicích je postavena na myšlence určité společné kulturní kontinuity mezi lidmi sousedních zemí. Existuje mezi námi společná řeč – a tou je právě hudba. Důvod, proč byl za dějiště festivalu zvolen právě moravský Mikulov, lze snadno uhodnout už při pohledu na mapu. Jde totiž o pomyslný střed všech tří států, jakýsi střed „trialogu“, snadno dosažitelný ze všech směrů.

Spojuje nás obdobná mentalita či kulturní povědomí. S Rakouskem jsme tvořili po staletí společný stát, slovenština je jazyk nejpříbuznější češtině. Jednoduše řečeno: sdílíme spolu nejen hranice, ale i dějiny a nic na tom nezměnilo ani např. fyzické rozdělení hranic v dobách totality. Naopak v dnešní době otevřených hranic Schengenského prostoru se naplňuje originální myšlenka festivalu: Propojení a mezinárodní kulturní integrace. Ta se projevuje kromě dramaturgie i ve složení publika. Na festival míří fanoušci nejen z celé ČR, či blízkého pohraničí (Slovensko, Rakousko), zaznamenáváme návštěvníky také z Polska, Francie, Německa a dalších zemí.

Cílová skupina: Orientujeme se na náročného hudebního diváka, který nehledá svoji alternativu v televizních estrádách a programu komerčních televizí, který se naopak zajímá o novinky na hudební scéně, vyhledává invenční hudbu a orientuje se na hudebním poli. Věkově neomezeno, z vlastní zkušenosti jde především o lidi se středoškolským a vysokoškolským vzděláním. Naším cílem je především publikum z ČR, Slovenska a Rakouska, festival navštěvují i lidé z jiných evropských zemí.

Areál amfiteátru je uzpůsoben zdravotně handicapovaným – bezbariérový přístup.
Cena vstupenky se pohybuje na nejnižší možné hranici (permanentka kolem 400 Kč), abychom festival mohli co největšímu spektru fanoušků. Festival zpřístupňujeme i dětem, v doprovodu rodičů je pouštíme do 15 let věku zdarma.

Dramaturgie festivalu zcela opomíjí střední hudební proud a věnuje se okrajovým žánrům.  Není bez zajímavosti, že právě okrajové žánry patří k českým hudebním vývozním artiklům, například skupinu Už jsme doma (vedle např. Ivy Bittové nebo Plastic People)  sice neuvidíte v televizní estrádě komerčních televizí, zato jejich CD můžete najít v katalozích hudebních obchodů od New Yorku po Tokio, což samo o sobě svédčí o originalitě tuzemské alternativní scény. Hudba, kde nepřevažuje podbízivost, nýbrž touha sdělovat skrz hudbu svoje autorská poselství, dostává na rozdíl od ostatních festivalů, v Mikulově hlavní prostor.

Do programu zařazujeme kromě zavedených jmen také umělecky výjimečné, ale často neprávem opomíjené projekty a umělce, kteří nabízejí zcela originální a „objevné“ hudební postupy či způsoby prezentace.  Snažíme se široké veřejnosti přiblížit pestrost a permanentní vývoj hudební scény, která nabízí univerzální inspiraci.

Kompletní program a internetový předprodej www.eurotrialog.cz 

 

 

 

 

Kontakt


AMP - ROMAN HANZLÍK
Jindřišská 5, 110 00 Praha 1, Czech Republic tel. 420-602319505
www.rock-jazz.cz, www.eurotrialog.cz, www.musicfest.cz, www.wonderfest.cz, www.weekend.cz, www.sletbubeniku.cz

Zobrazit na mapě

Zobrazit na mapě Amfiteátr

Duben 2021

Po
Út
St
Čt
So
Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
RSS kulturního kalendáře