Mikulov

Concentus Moraviae

Mezinárodní hudební festival třinácti měst  CONCENTUS MORAVIAE slaví dvacáté výročí. Pro regiony Jihomoravského kraje a Vysočiny zůstává jedinečnou hudební událostí, koná se tradičně pod záštitou hejtmanů obou krajů a patronací jej obohacují také starostové festivalových měst. V Mikulově zazní italské milostné písně.

Mezinárodní hudební festival třinácti měst Concentus Moraviae vstupuje v letošním roce do svého jubilejního 20. ročníku s narozeninovým podtitulem „Pojďme slavit!“

Ve festivalových městech jižní Moravy i Vysočiny se bude konat od 30. května do 25. června. Program zaměřený na starou hudbu připravil belgický dramaturg Jelle Dierickx a více než tři desítky koncertů ve festivalových městech uvede řada významných evropských hudebníků. Mnozí z nich, jako Marco Beasley, Jos Van Immerseel nebo Dominique Visse, jsou posluchačům známi z minulých ročníků, další pozoruhodní interpreti se na Moravě představí poprvé.

Patronkou festivalu a sólistkou závěrečného koncertu v jízdárně valtického zámku je mezzosopranistka Magdalena Kožená.
Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou již v prodeji, a to se slevou 50 Kč. Tato nabídka platí do 29. května, po tomto datu budou vstupenky nabízeny za cenu plnou.

obr V Mikulově na zámku zazní ve čtvrtek 11. června od 19.30 hodin  tradiční hudba jižní Itálie: tarantelly, tammorriaty a mnoho milostných písní v podání festivalových residenčních hudebníků Marca Beasleyho se souborem Accordone. Koncert, který by si neměl nechat ujít žádný milovník hudby, má však něco navíc. Mikulovský koncert v rámci 20. ročníku našeho festivalu je jedním z posledních společných vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Nebude to smutné sbohem, ale poděkování za tři desítky let společného muzicírování v nejhlubším možném slova smyslu. Koncert se ponese v duchu všech vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Bude to svátek pro vaše srdce.

Vstupenky lze zakoupit v Mikulově v předprodeji v Turistickém informačním centru na Náměstí.

Podrobné informace o festivalu a jeho letošním programu naleznete na www.concentus-moraviae.cz.

obr