Hlavní stránka > Kultura, sport a volný čas > Kulturní a sportovní spolky

Kulturní a sportovní spolky7 DNÍ

7 DNÍ

7 DNÍ je občanské sdružení, které působí ve volném čase na Mikulovsku od podzimu 2009. Založili ho mladí vedoucí se zkušenostmi z mnoha různých organizací, aby rozšířili nabídku trávení volného času ve městě nejen pro děti, ale také pro mládež, dospělé i celé rodiny.

Spolek přátel Mikulova

Spolek přátel Mikulova

V roce 2001 vznikl Spolek přátel Mikulova jako dobrovolné a nezávislé sdružení s cílem oslovovat a sdružovat sympatizanty města Mikulova a vytvořit platformu pro všechny, kterým není Mikulov lhostejný.

Krojová chasa Mikulov

Krojová chasa Mikulov

Sdružení Krojová chasa Mikulov bylo založeno 25. srpna 2008. Termín tradičních mikulovských hodů se každoročně váže k  svátku sv. Jana, jemuž byl vysvěcen kostel v Mikulově.

Skautské středisko Mikulov

Skautské středisko Mikulov

Po první světové válce se v Československu začíná rozvíjet skautské hnutí, jehož zakladatelem byl v roce 1911 Antonín Benjamín Svojsík. Na založení oddílu skautů v Mikulově v roce 1927 měl velký vliv skauting v blízké Poštorné, kde vznikla známá skautská Poštorenská kapela.

Lacrosse club OSTO6 Mikulov

Lacrosse club OSTO6 Mikulov

Lakros v Mikulově neměl lehké začátky. Skauti koupili amatérskou lakrosovou soupravu (takovu tu "pánvičkářskou") na popud Zrzka a Taklbery už na konci roku 2005, ale seznamování s ní přišlo na program až v létě 2006 na letním táboře v Nové Senince na dalekém severu v Jeseníkách.

Jezdecký klub Mikulov

Jezdecký klub Mikulov

Jezdecký klub Mikulov má sídlo ve stájích Hlavenka na místě bývalé mikulovské cihelny.

Česká speleologická společnost

Česká speleologická společnost

Základní organizace 6-13 Jihomoravský kras Mikulov

Radioklub OK2KFJ Mikulov

Radioklub OK2KFJ Mikulov

Jsme radioamatéři z Mikulova na Moravě, členové Českého radioklubu.

Mikulovská sportovní, p.o.

Mikulovská sportovní, p.o.

Mikulovská sportovní, příspěvková organizace

FC Pálava Mikulov

FC Pálava Mikulov

Fotbalový klub Pálava Mikulov

Sportovně střelecký klub Mikulov

Sportovně střelecký klub Mikulov

Sportovní klub zabývající se sportovní rekreační střelbou ze všech druhů zbraní. Služby s tímto spojené poskytujeme i veřejnosti, kde mohou využít střelnici na střelbu i pronájem prostor na různé sportovní i kulturní akce.

SKATEMIK, skateboardový klub

SKATEMIK, skateboardový klub

Jde o spolek teenegerů, kteří se věnují skateboardingu – t.j. skákání různých triků na dřevěné skateboardové desce – druh FREESTYLE. Zúčastnují se různých freestajlových závodů po celé české republice.

Tenisový oddíl Mikulov

Tenisový oddíl Mikulov

Tři antukové tenisové kurty, jeden asfaltový kurt a cvičná tenisová stěna. K dispozici jsou šatny, sprchy a občerstvení.

Základní umělecká škola Mikulov

Základní umělecká škola Mikulov

Základní umělecká škola Mikulov je příspěvkovou organizací zřizovanou Jihomoravským krajem. Poskytuje základní vzdělání ve třech uměleckých oborech – hudebním, výtvarném a tanečním oboru. Škola kromě svého hlavního působiště v Mikulově poskytuje základní umělecké vzdělání ve Valticích, kde se vyučuje hudební a výtvarný obor, a dále pobočku s hudebním oborem v Bavorech.

Virtuosi di Mikulov

Virtuosi di Mikulov

Pěvecký sbor Uměleckého sdružení Virtuosi di Mikulov si vybudoval pevnou pozici v mikulovském kulturním životě. Koncertuje nejen v Mikulově, ale i v okolních městech a v za-hraničí. Je žádaným partnerem pro sólisty, premiéroval skladby soudobých autorů. Uvádí také díla z mikulovských hudebních archivů. Činnost sboru podporuje město Mikulov a řada dalších příznivců.

Taneční studio Morava

Taneční studio Morava

Taneční studio Morava Václava Kosmáka

Sdružení hudebníků města Mikulova

Sdružení hudebníků města Mikulova

Sdružení hudebníků města Mikulova sdružuje příznivce hudby a mikulovské hudebníky zastoupené v souborech Mikulovanka, M-Kvintet, Kasanica, Harcovníci (mládežnícká dechová hudba) a rockové skupině Mikulov.

Národy Podyjí

Národy Podyjí

„Dnešní Podyjí postrádá z velké části své tradiční obyvatelstvo. Na místo odsunutých sem přišli a stále přicházejí lidé z různých koutů světa, nedávno, před pár desítkami let, před pár lety či minulý týden. Nikdo z nich nemůže tvrdit, že by zde byl doma více, než ten druhý. Buď jsou zde doma všichni, anebo nikdo."

Národopisný spolek Pálava

Národopisný spolek Pálava

Národopisný spolek Pálava sdružuje zájemce o lidovou kulturu od 3´let v dětských souborech Palavěnka a Palavánek – ty vystupují za doprovodu CM Kolík ZUŠ, mládež v tanečním souboru Pálava nebo v CM Píšťalenka a věkově neomezená je skupina seniorů a sbor žen. Součástí je také spolek přátel kultury moravských Chorvatů.

Muzejní spolek

Muzejní spolek

Původní Muzejní spolek byl založen v roce 1913. Jeho začátky byly velice skromné: nadšení členové sbírali antikvity a kuriozity, které ponejprv vystavili v roce 1922. Tím byly položeny základy mikulovského muzea. Jeho prvním kustodem a posléze ředitelem se stal PhDr. Karel Jütttner (1883–1959), který po válce rozšířil působnost muzea na celý region.

Collegium Magistrorum

Collegium Magistrorum

Komorní orchestr Collegium Magistrorum působí při Základní umělecké škole v Mikulově od roku 2002. Tvoří jej učitelé a žáci ZUŠ, posluchači brněnské konzervatoře a JAMU a hudebníci z Mikulova i okolí.

Divadelní spolek Mikulov

Divadelní spolek Mikulov

Příběhy z historie Mikulova, divadelní představení, estrádní, taneční vystoupení, kostýmované průvody, setkání s historickými osobnostmi jsou hlavními akcemi místního divadelního spolku. V posledních letech jsou návštěvníci Mikulova seznamováni s bohatou historii Mikulova prostřednictvím kostýmovaných vycházek, ale také vlastních divadelních her, které čerpají náměty z dávných časů.

Cimbálová muzika Klaret

Cimbálová muzika Klaret

Cimbálová muzika Klaret působí ve starobylém vinařském městě Mikulově. Byla založena v roce 2000 hudebníky s dlouholetou muzikantskou praxí v renomovaných folklorních souborech Moravského Slovácka. Za několik let své existence uskutečnil soubor mnoho vystoupení po celé České republice i v zahraničí.

Únor 2017

Po
Út
St
Čt
So
Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
RSS kulturního kalendáře

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.