Mikulov

Hlavní stránka > Kultura, sport a volný čas > Kulturní a sportovní spolky

Kulturní a sportovní spolkyStudio YogaOáza

Studio YogaOáza

Studio YogaOáza nabízí lekce jógy pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé, i pro seniory. Cvičí se až 6x týdně. Každý si vybere.

Taneční studio N.C.O.D

Taneční studio N.C.O.D

Taneční studio N.C.O.D. (No Comment Only Dance) se specializuje na tanec zvaný STREET DANCE, který se stává stále více populárním. Tento taneční obor zastřešuje velké množství tanečních stylů, jež se neustále rozvíjejí, a každý si určitě naleznete ten svůj.

Spolek přátel Mikulova

Spolek přátel Mikulova

V roce 2001 vznikl Spolek přátel Mikulova jako dobrovolné a nezávislé sdružení s cílem oslovovat a sdružovat sympatizanty města Mikulova a vytvořit platformu pro všechny, kterým není Mikulov lhostejný.

Krojová chasa Mikulov

Krojová chasa Mikulov

Sdružení Krojová chasa Mikulov bylo založeno 25. srpna 2008. Termín tradičních mikulovských hodů se každoročně váže k  svátku sv. Jana, jemuž byl vysvěcen kostel v Mikulově.

Skautské středisko Mikulov

Skautské středisko Mikulov

Po první světové válce se v Československu začíná rozvíjet skautské hnutí, jehož zakladatelem byl u nás v roce 1911 Antonín Benjamín Svojsík. Na založení oddílu skautů v Mikulově v roce 1927 měl velký vliv skauting v blízké Poštorné, kde vznikla známá skautská Poštorenská kapela.

Lacrosse club OSTO6 Mikulov

Lacrosse club OSTO6 Mikulov

Lakros v Mikulově měl svůj začátek již v roce 2006, kdy jej začali hrát skauti na letním táboře v Nové Senince. Hra je uchvátila natolik, že se začali pravidelně scházet a trénovat. Okruh nadšenců se zvětšoval, až se založily 2 týmy. Jeden mužský, OSTO6, druhý ryze ženský El Chupacabra.

Jezdecký klub Mikulov

Jezdecký klub Mikulov

Jezdecký klub Mikulov má sídlo ve stájích Hlavenka na místě bývalé mikulovské cihelny.

Česká speleologická společnost

Česká speleologická společnost

Základní organizace 6-13 Jihomoravský kras Mikulov

Radioklub OK2KFJ Mikulov

Radioklub OK2KFJ Mikulov

Jsme radioamatéři z Mikulova na Moravě, členové Českého radioklubu.

Mikulovská sportovní, příspěvková organizace

Mikulovská sportovní, příspěvková organizace

vám nabízí zázemí pro sportovní vyžití jako jsou fitness, squash, aerobik, bojová umění, míčové hry (volejbal, basketbal, nohejbal, tenis).

FC Pálava Mikulov

FC Pálava Mikulov

Fotbalový klub Pálava Mikulov

Sportovně střelecký klub Mikulov

Sportovně střelecký klub Mikulov

Sportovní klub zabývající se sportovní rekreační střelbou ze všech druhů zbraní. Služby s tímto spojené poskytujeme i veřejnosti, kde mohou využít střelnici na střelbu i pronájem prostor na různé sportovní i kulturní akce.

Tenisový klub Mikulov

Tenisový klub Mikulov

Tři antukové tenisové kurty, jeden asfaltový kurt a cvičná tenisová stěna. K dispozici jsou šatny, sprchy a občerstvení.

Virtuosi di Mikulov

Virtuosi di Mikulov

Pěvecký sbor VIRTUOSI di MIKULOV vznikl v roce 1996 a za dobu své existence si vybudoval pevnou pozici nejen v mikulovském kulturním životě, ale i po celém jihomoravském regionu. Sdružení amatérských zpěváků z Mikulova a širokého okolí vždy vedli profesionální sbormistři (Petr Špaček, Martin Franze, Zuzana Pirnerová, Martina Kirová, Jan Svoboda a Tereza Toufarová).

Taneční studio Morava

Taneční studio Morava

Taneční studio Morava Václava Kosmáka

Spolek hudebníků města Mikulova

Spolek hudebníků města Mikulova

Občanský spolek navazuje na činnost Sdružení hudebníků města Mikulova. Cílem spolku je zkvalitňovat uměleckou úroveň hudebníků působících ve městě Mikulově a okolí, rozvíjet místní kulturu a umožnit talentovaným hudebníkům (převážně hráčům na dechové nástroje) zapojení do již existujícího dechového souboru ,,Mikulovanka”, pomáhat při vzniku mládežnických hudeb, zajišťovat notové materiály původní i aranžované z oblasti dechové tvorby,  také opravy nástrojů a krojů, obnovovat a doplňovat technické vybavení souboru.

Národy Podyjí

Národy Podyjí

Dnešní Podyjí z velké části postrádá své tradiční obyvatelstvo. Na místo odsunutých sem přišli a stále přicházejí lidé z různých koutů světa – nedávno, před pár desítkami let, před pár lety či minulý týden. Nikdo z nich nemůže tvrdit, že by zde byl doma více, než ten druhý. Buď jsou zde doma všichni, anebo nikdo.

Národopisný spolek Pálava

Národopisný spolek Pálava

Národopisný spolek Pálava sdružuje zájemce o lidovou kulturu od 3´let v dětských souborech Palavěnka a Palavánek – ty vystupují za doprovodu CM Kolík ZUŠ, mládež v tanečním souboru Pálava nebo v CM Píšťalenka a věkově neomezená je skupina seniorů a sbor žen. Součástí je také spolek přátel kultury moravských Chorvatů.

Muzejní spolek v Mikulově, z.s.

Muzejní spolek v Mikulově, z.s.

Původní Muzejní spolek byl založen v roce 1913. Jeho začátky byly velice skromné: nadšení členové sbírali antikvity a kuriozity, které ponejprv vystavili v roce 1922. Tím byly položeny základy mikulovského muzea. Jeho prvním kustodem a posléze ředitelem se stal PhDr. Karel Jüttner (1883–1959), který po válce rozšířil působnost muzea na celý region.

Collegium Magistrorum

Collegium Magistrorum

Komorní orchestr Collegium Magistrorum působí při Základní umělecké škole v Mikulově od roku 2002. Tvoří jej učitelé a žáci ZUŠ, posluchači brněnské konzervatoře a JAMU a hudebníci z Mikulova i okolí.

Divadelní spolek Mikulov

Divadelní spolek Mikulov

Příběhy z historie Mikulova, divadelní představení, estrádní, taneční vystoupení, kostýmované průvody, setkání s historickými osobnostmi jsou hlavními akcemi místního divadelního spolku.

Cimbálová muzika Klaret

Cimbálová muzika Klaret

Cimbálová muzika Klaret působí ve starobylém vinařském městě Mikulově. Byla založena v roce 2000 hudebníky s dlouholetou muzikantskou praxí v renomovaných folklorních souborech Moravského Slovácka. Za několik let své existence uskutečnil soubor mnoho vystoupení po celé České republice i v zahraničí.