Mikulov

Cimbálová muzika Klaret

Cimbálová muzika Klaret působí ve starobylém vinařském městě Mikulově. Byla založena v roce 2000 hudebníky s dlouholetou muzikantskou praxí v renomovaných folklorních souborech Moravského Slovácka. Za několik let své existence uskutečnil soubor mnoho vystoupení po celé České republice i v zahraničí.

Ilustrační obrázekDíky pěveckým kvalitám, tradičnímu nástrojovému obsazení a individuálním schopnostem svých muzikantů se soubor může zabývat jak tradičním folklorním repertoárem Moravy či Slovenska, tak i interpretací světových evegreenů nebo slavných operních, operetních i filmových melodií ve vlastních aranžmá.

Cimbálová muzika Klaret nabízí svou produkci při akcích rozličného charakteru. Vedle tradičních vystoupení k doplnění koloritu vinného sklípku nebo sklepní vinárny mohou muzikanti poskytnout program vhodný k reprezentačním příležitostem, různým oslavám či plesům. Ve spolupráci s vinařskými firmami kapela doprovází i oblíbené ochutnávky vín a společně s taneční skupinou může předvést program s ukázkami tanců a krojů Moravského Slovácka a Slovenska.

Soubor v současné době hraje převážně ve čtyřčlenném nebo pětičlenném obsazení – housle, klarinet, viola, cimbál a kontrabas. Disponuje vlastní dopravou, proto není problém vystoupit kdekoliv v republice i v zahraničí.

Pro svá vystoupení používají muzikanti originální kroje, nebo dle přání pořadatele společenský oděv (smoking).

Kontakt

  • Ing. Jiří Vrbka
  • tel.: 724 303 833