Cimbálová muzika Klaret
Cimbálová muzika Klaret působí ve starobylém vinařském městě Mikulově. Byla založena v roce 2000 hudebníky s dlouholetou muzikantskou praxí v renomovaných folklorních souborech Moravského Slovácka. Za několik let své existence uskutečnil soubor mnoho vystoupení po celé České republice i v zahraničí.
Díky pěveckým kvalitám, tradičnímu nástrojovému obsazení a individuálním schopnostem svých muzikantů se soubor může zabývat jak tradičním folklorním repertoárem Moravy či Slovenska, tak i interpretací světových evegreenů nebo slavných operních, operetních i filmových melodií ve vlastních aranžmá.
Cimbálová muzika Klaret nabízí svou produkci při akcích rozličného charakteru. Vedle tradičních vystoupení k doplnění koloritu vinného sklípku nebo sklepní vinárny mohou muzikanti poskytnout program vhodný k reprezentačním příležitostem, různým oslavám či plesům. Ve spolupráci s vinařskými firmami kapela doprovází i oblíbené ochutnávky vín a společně s taneční skupinou může předvést program s ukázkami tanců a krojů Moravského Slovácka a Slovenska.
Soubor v současné době hraje převážně ve čtyřčlenném nebo pětičlenném obsazení – housle, klarinet, viola, cimbál a kontrabas. Disponuje vlastní dopravou, proto není problém vystoupit kdekoliv v republice i v zahraničí.
Pro svá vystoupení používají muzikanti originální kroje, nebo dle přání pořadatele společenský oděv (smoking).
Kontakt
- Ing. Jiří Vrbka
- tel.: 724 303 833