Mikulov

Divadelní spolek Mikulov

Příběhy z historie Mikulova, divadelní představení, estrádní, taneční vystoupení, kostýmované průvody, setkání s historickými osobnostmi jsou hlavními akcemi místního divadelního spolku. V posledních letech jsou návštěvníci Mikulova seznamováni s bohatou historii Mikulova prostřednictvím kostýmovaných vycházek, ale také vlastních divadelních her, které čerpají náměty z dávných časů.

Divadelní hry

Kardinálův prsten

Premiéra 4/2002: O věhlas Mikulova se nejvíce postaral kníže moravský, kardinál František Ditrichštejn (*1570–†1636). Zasloužil se o stavební, obchodní, řemeslný, ale především o duchovní rozvoj města, které pozvedl na hlavní sídlo Moravy. Kardinál přivedl do města kapucíny, zasloužil se o rozšíření piaristického školství, z Mikulova učinil významné politické centrum a poutní město.

Díky divadelnímu spolku Kardinál vykonává i v současné době pravidelné inspekční prohlídky…

Vysvobození krále

Premiéra 3/2003: V r. 1403 vysvobodila jednotka těžkooděnců z hradu mikulovského krále Václava IV. z vídeňského vězení. Událost je součástí každoročního programu Pálavského vinobraní.

Bílá paní

Premiéra 3/2004: Málokdo ví, že paní Perchta, zvaná též Bílá paní (*1429–†1474), prožila větší část svého nešťastného života v Mikulově, kam ji její otec Oldřich z Rožmberka, jako mladistvou, provdal za loupeživého rytíře a násilníka Jana z Lichtenštejna. Přes nešťastné manželství Perchta prožila v Mikulově i několik krásných chvil, když se v zámecké zahradě tajně několikrát sešla s láskou z dětství Petrem.

V průběhu roku mohou návštěvníci a turisté Mikulova vidět Bílou paní, která se čas od času na zámek vrací.

Oživlé mikulovské osobnosti

Ilustrační obrázekU příležitosti Dne muzei nebo při významných akcích ochotníci oživují expozice Regionálního muzea kostýmovanými osobnostmi z dějin Mikulova. Návštěvníci se tak potkají v expozici s princeznami, Napoleonem Bonapartem, panovnicí Marii Terezií, Bílou paní, kapucíny, rabínem Lowem, katem, císařským poradcem Sonnenfelsem, ale i se sudičkami, zámeckými tanečními páry a samozřejmě se strašidly.

Zavítáte-li do Mikulova, máte velkou šanci potkat historické osobnosti tohoto města, ale především partu nadšenců, která v kostýmech nabízí turistům procházku dějinami města, ale také zábavu a zpestření jejich pobytu.

Pokud nechcete ponechat nic náhodě, stačí zavolat do „kanceláře“ sekretáře spolku, který má tu moc vám téměř kdykoliv představit významné osobnosti Mikulova.

A máte-li odvahu, můžete i vy osobně doprovodit historické osobnosti města – samozřejmě v kostýmech, které Vám ochotníci rádi zapůjčí.

Kontakt

  • Mgr. Jaromír Crhan
  • Divadelní spolek Mikulov
  • Hliniště 25
  • 692 01 Mikulov
  • tel.: 728 161541
  • e-mail: jaromir.crhan@seznam.cz

Červen 2017

Po
Út
St
Čt
So
Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
RSS kulturního kalendáře

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.