Mikulov

Informace z kultury a sportu na jednom místě

Kultura, sport a volný čas

Mikulov a jeho okolí nabízí pestrou paletu společenských a kulturních akcí, které
v průběhu celého roku zpestřují život obyvatelům i návštěvníkům města.

"Dílna" je název výtvarného sympozia, na které se pravidelně koncem července do Mikulova sjíždějí výtvarníci z tuzemska i ze zahraničí. V zámeckých ateliérech, na terasách a v zahradě můžete v průběhu tří týdnů doslova hledět výtvarníkům pod ruce a sledovat zrození nových uměleckých artefaktů. Vytvořená díla umělci věnují městu, které tak rozšiřuje svou unikátní sbírku moderního výtvarného umění, vystavenou v prostorách zámku a přístupnou veřejnosti.

Červenec bývá pravidelně zasvěcen také kytarové hudbě. Během festivalu se koná řada odpoledních a večerních koncertů, kde své variace na šesti strunách předvádějí špičkoví kytaristé z celého světa.

Babí léto v Mikulově – to je skutečná výzva pro ty, kteří mají rádi nevšední zážitky. Od roku 1998 se koná o prvním zářijovém víkendu mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila.

Každoročně v září se s Vámi o svou radost z kvalitní sklizně podělí mikulovští vinaři při velkolepém Pálavském vinobraní. Sám Bacchus dohlíží na to, aby burčák tekl proudem a zábava nevázla.

Turistické informační centrum nabízí tématické organizované víkendové programy.
V balíčku, který pro Vás připraví, bude vše: zajištění ubytování, prohlídka města, návštěva sklípku s cimbálovou muzikou a dobrotami k vínu, procházka či projížďka na kole nebo ochutnávka vín se someliérem ve vinotéce.

Prosince 2018

Po
Út
St
Čt
So
Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
RSS kulturního kalendáře