Mikulov

Hlavní stránka > Kultura, sport a volný čas > Významné kulturní akce

Významné kulturní akceVelikonoční Mikulov

Velikonoční Mikulov

Víkendová akce spojená s oslavou Velikonoc a vítání jara.

Slavnosti města Mikulov

Slavnosti města Mikulov

Tradiční oslavy města Mikulov se konají vždy v měsíci květnu.

Concentus Moraviae

Concentus Moraviae

Mezinárodní hudební festival třinácti měst CONCENTUS MORAVIAE je na scéně již několik let. Pro regiony Jihomoravského kraje a Vysočiny zůstává jedinečnou hudební událostí, koná se tradičně pod záštitou hejtmanů obou krajů a patronací jej obohacují také starostové festivalových měst. V Mikulově zastávka rozhodně nechybí.

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival

Mezinárodní kytarový festival v Mikulově, který pořádá spolek Kytarový festival Mikulov ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov, dnes představuje jeden z nejkvalitnějších evropských festivalů věnovaných klasické kytaře.

Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“

Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“

Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ se pořádá každoročně již od roku 1994. Účastníky sympozia jsou umělci, které navrhuje kurátor daného ročníku, tým doplňuje teoretik umění a technický asistent – student některé z uměleckých škol, který svou účastí na sympoziu získává praktické zkušenosti z umělecké praxe a má možnost spolu s výtvarníky vystavit své dílo na samostatné výstavě sympozia.

Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní

Již více než dvě století má v Mikulově kořeny tradiční slavnost vína – Pálavské vinobraní. První Pálavské vinobraní se konalo v r. 1947, a je tedy téměř o 15 let starší než Znojemské vinobraní. Původně se slavilo v areálu Sirotčího hrádku v Klentnici, nyní více než 40 roků probíhá vinobraní v Mikulově.

Svatomartinský Mikulov

Svatomartinský Mikulov

Festival připomínající dávnou svatomartinskou tradici.

Adventní Mikulov

Adventní Mikulov

Vánoce se tradičně slaví i v Mikulově!